top of page

LJ Edition-Extraordinary Furniture by Marc Ange


Marc Ange, Roma’da doğan Paris ve Los Angeles arasında yaşayan bir Fransız/İtalyan sanatçı ve tasarımcı. Dekorasyon, sanat yönetmenliği, mobilya ve obje tasarımı, markalaşma ve grafik tasarımı alanlarında uzmanlaşmış bir ajans olan Bloom Room’un kurucusu ve sanat yönetmeni. Çalışmalarında İtalyan romantizmi, Fransız gerçeküstücülüğü ve Kaliforniya rüyasını bizlere yansıtarak karşımıza çıkıyor.

2018 Milano Tasarım Haftası’nda Sunbrella ile iş birliği yaparak ‘‘Le roi’’ adı altında Mediateca Santa Teresa’da karşımıza çıkmış olan Marc Ange bu seneki Milano Tasarım Haftası’nda LJ Edition adı altında olağanüstü mobilya parçalarını sanat severlerle Palazzo Cusani’de buluşturdu.

Marc Ange tasarımları için her bir parçanın doğuşu, yaratılışı ve materyallerin bir araya gelmesini sağlayan eşsiz bir simyanın meyvesi olarak tanımlıyor. LJ Edition'nın her bir üretimi, koşulsuz sevgi ve sıkı çalışmanın toplamı olduğunu ve her bir parçanın evrensel güzellik dilinde yazılı bir rüyanın parçası olduğunu belirtiyor.

2019 Milano Tasarım Haftası’nda Marc Ange, Le Refuge (yatak), Le Refuge de la Nuit (iç/dış mekan yatak), Refuge Lamps (iç/dış mekan aydınlatma), Les Araignees Sofa (koltuk), Les Tables Astrales (masa), Les Araignees (berjer), ve Le Roi Araignees (dev ayıcık koltuk) oluşan koleksiyonunu sergiledi.

Öne Çıkanlar

bottom of page