top of page

Dimore Studio’s Interstellar Journey


Bu yıl ki Milano Tasarım Haftası’nda Dimore Studio çok farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Daha enerjik, güçlü ve çağdaş. ‘‘Interstellar Journey’’ karanlık renkleri bir araya toplayarak rock tarzı bir deneyim sunuyor. Her yıl Milano Tasarım Haftası’nda merakla beklenen isimlerden olan Emiliano Salci ve Britt Moran, Dimore Studio olarak bilinen Milano’daki en dikkat çekici tasarımcılardan. Bu sene ise Dimore Milano olarak kendi bünyesinde genişledi.

DimoreStudio hala iç mekan, butik, ev, otel ve restoranlarla adanmış tasarım stüdyosu olmasına rağmen bu Ocak ayında Dimore Milano'yu eski mobilya tasarımına geri dönen üç boyutlu bir D ile ayırt edilen mobilya ve dekor markası olarak 60'ların ve 70'lerini izleri ile karşımıza çıkıyor.

Dimore ailesine en son tasarımlarıyla Emiliano ve Britt, ilk kez Milano Tasarım Haftası’nda Via Solferino'daki evlerinin kapılarını terk ediyor. İmzalı stillerinin yanı sıra yeni bir markayı sunmaya hazır olan DimoreMilano, özel bir mekan olan Eski Cinema Arti binası (1930'larda Casa Opera Balilla) San Babila mahallesindeki Via Mascagni’de bu sene yeni bir deneyim sunuyor.

2019 Milano Tasarım Haftası’ndaki koleksiyonları Paris’teki Moda Haftasından ilham anılarak başlayan bir tutku olarak ortaya çıkıyor. 60’lara, 70’lere, daha karanlık gecenin ortasında çıkan olağanüstü eski parçalara ve tunçtan koyu kabartmalara atıfta bulunan modüler mobilyalar. Çok geniş formlar, cam döşemelerden oluşan kanepeler, yıldız şeklindeki aydınlatmalar, silinir şeklinde masalar, alçak koltuklar, yansıtıcı yüzeyler ile bu sene fütüristik bir deneyim yaşatıyor.

Öne Çıkanlar