top of page

Les Arcanistes | Studiopepe


Ekip olarak Milano Tasarım Haftası’ndan döndük ve sizinle deneyimlerimizi paylaşmak için çok heyecanlıyız. Tasarımla ilgili olan herkesin buluşma noktası olan Milano Tasarım haftası bu sene de başarılı ve göz dolduran sergilere ev sahipliği yaptı. Son dönemlerin en çok konuşulan konularından biri olan deneyim tasarımının etkileri şehrin dört bir yanına yayılmış olan sergilerde keskin bir şekilde görülüyordu. Performans ve tasarımı bir mekanda sentezleyen Studiopepe’nin tasarladığı ‘Les Arcanistes’ sergisi tasarım haftasında gezdiğimiz favori sergiler arasında yerini aldı.

1900’lerden kalma büyük bir endüstriyel mekana kurulan ‘Les Arcanistes’ sergisi, her oda da ayrı hikayelerin anlatıldığı ve ünlü markaların özel olarak tasarladıkları ürünleri bir araya getiren bir enstalasyon olarak tasarlanmış. Ziyaretçilerin deneyimini odak noktasına alan bu sergi ‘su’, ‘madde’ ve ‘simya’ temalarını işliyor. Kapıdan içeri adım attığından itibaren merak uyandıran bu sergi ilgi çekici ve taktil objelerden oluşuyor. Sergi düzeninde kullanılan mobilya ve objeler için içlerinde Bloc Studios, CASSINA, CC-TAPIS ‘inde bulunduğu 16 marka ile çalışılmış.Doku, renk, ışık değerlerini ustaca kullanıp bir araya getiren Studiopepe şapka çıkarılacak bir mekan tasarlamış.

Ustaca transparan panellerle bölünmüş sergi birbirini takip eden renk ve doku geçişleriyle merak uyandıran odalardan oluşuyor. Sergi içinde yenilenme çeşmesinden arındırıcı su taşıyan sakadan bitkileri damıtarak servis eden simyacıya ve kolaj halinde sergilenen bir materyal arşivi bulunuyor.

Arianna Lelli Mami ve Chiara Di Pinto tarafından 2006 yılında Milano’da kurulan Studiopepe, farklı disiplinleri sentezleyen bir tasarım ajansı. Studiopepe tasarım dillerinin eklektik, titiz, katmanlı ve şiirsel bir bakış açısı olduğunu söylüyor. Her bir müşterisi için özel bir tasarım araştırma süreci geliştiren ve deneyselliğe inanan tasarımcıların projeleri güçlü resimlemeleri ve kullandıkları renk ve materyallerle ayırt edici hale geliyor.

Serginin tamamını görmek için fotoğraf galerimize bakmayı unutmayın.

Öne Çıkanlar

bottom of page