top of page

Tasarım Zanaat ile Buluşuyor | Uniqka


Deri malzemesiyle çağdaş tasarımlar sunan Uniqka markası, Milano Tasarım Haftası’na renk kattı. “Design Meets Craft” isimli sergisi ile 09-14 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenen Milano Tasarım Haftası’nda yer alan Uniqka, yeni koleksiyonlarıyla büyük beğeni topladı.

Uniqka, Milano Tasarım Haftası’nda Tortona bölgesinde bulunan Ventura Future’da üç yeni koleksiyonunun lansmanını yaptı. Koleksiyonlar arasında Hollandalı tasarımcı Debbi Wijskamp tarafından tasarlanan 'Contrast' bir masa üstü obje koleksiyonu, Amsterdam’da yaşayan Isabel Quiroga’nın tasarladığı 'Zin sehpa' ve Uniqka tasarım ekibi tarafından tasarlanan dekoratif tabak koleksiyonu Daphne sergilendi.

Yeni ürün lansmanlarının yanı sıra, bazı ürünlerin yeni renkleri de Milano Tasarım Haftası’nda tanıtıldı. Bilge Nur Saltık tarafından tasarlanan Dot ve Posta ile Milano merkezli tasarım stüdyosu CARA \ DAVIDE tasarımı Rotonda’nın yeni renkleri ilk kez Design meets Craft sergisinde gösterildi. Sergide ayrıca Uniqka’nın koleksiyonda yer alan, Jacob de Baan tasarımı Zero aydınlatmalar yer aldı.

Derinin malzeme olarak potansiyelini gözler önüne seren marka Uniqka, yeni ürünlerinde ile ince işçilik ve güçlü tasarım ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Öne Çıkanlar