top of page

Tactile Matter | Form&Seek


Form&Seek hikayesine Londra'da başlayan ve şimdi Detroit'te devam eden, Bilge Nur Saltık'ın kurucusu olduğu bir tasarım stüdyosu. Kürate ettikleri sergilerde dünyanın dört bir yanından tasarımcıların tasarladığı ürünleri bir araya getiren Form&Seek, "Tactile Matters" sergisi ile Milan Tasarım Haftası'nda izleyiciyle buluştu.

Form&Seek kolektifinin "Tactile Matter" sergisi, BASE Zona Tortona'daki yeni adreslerinde Ventura Future fuarının bir parçası olarak sergiledi. Son 6 senede 15 serginin kürasyonunu üstlenen Form&Seek şimdiye kadar Londra'da BOX PARK ve Frame shop olmak üzere birçok uluslararası sergide 90'dan fazla tasarımcıyla çalıştı.

Yeni sergilerinde, ilginç süreçleri ve malzemeleri içinde barından bir ürün koleksiyonu oluşturan Form&Seek, hazırlanan koleksiyonun yenilikçi, eşsiz ve çağdaş tasarım ürünleri olduğunun altını çiziyor. Deneme ve araştırma yoluyla yeni malzemeler ve sıradışı teknikleri kullanan kolektif, koleksiyon ürünlerini dünyaya tanıtmak üzere bir araya geldi. 'Tactile Matter', Taktil Madde adını verdikleri sergide dokunma hissiyatı uyandıran, malzeme, doku ve renk bakımından zengin ürünler sergilendi.