top of page

Braille Bricks | Lego

Dünyanın dört bir yanındaki görme engelli insanların hikayelerinden ilham alan Lego Grubu, görme engelli ve görme engelli çocukların Lego tuğlalarını kullanarak oyun yoluyla öğrenmelerine yardımcı olabilecek yeni bir kit tasarladı.

Lego Grubu, görme engelli ve görme engelli çocukların Lego tuğlalarını kullanarak Braille alfabesini eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde öğrenmelerine yardımcı olacak öncü bir projesini Paris'teki Sürdürülebilir Markalar Konferansı'nda tanıttı.

Braille Bricks, Braille alfabesindeki harfler ve sayılar için kullanılan aynı sayıda kabartmayla kalıplanarak üretiliyor. Bu yeni serideki tuğlalar Lego Sistemi ile tamamen uyumlu. Bu tasarlanan yeni seri Braille öğrenmek isteyen görme engelli çocuklara ulaşmak için yepyeni ve eğlenceli bir yaklaşım getiriyor, gelişmeleri ve başarılı olmaları için gerekli becerilerin gelişmesini sağlıyor.

“Hem öğrencilerden hem de öğretmenlerden Braille Bricks'e geri dönüşler ilham vericiydi ve bana yaşamda karşılayacağım tek sınırlamanın aklımda yarattıklarım olduğunu hatırlattı.” diyor Lego Grubu Kıdemli Sanat Direktörü Morten Bonde.

Lego Vakfı'nın CEO'su John Goodwin, “Görme engelli ve görme engelli çocukların gelecekleri için hayalleri ve istekleri var. Dünyayı keşfetmek ve oyun yoluyla sosyalleşmek için aynı istek ve ihtiyaçlara sahipler, ancak çoğu zaman faaliyetlerden dışlanmanın bir sonucu olarak istem dışı izolasyonla karşı karşıya kalıyorlar. LEGO Vakfı'nda, çocukların oyun yoluyla en iyi şekilde öğrendiklerine inanıyoruz. Bu proje ile çocuklara Braille öğrenme konusunda eğlenceli ve kapsayıcı bir yaklaşım getiriyoruz. Umarım dünya çapında çocuklar, ebeveynler, bakıcılar, ve öğretmenler bizim kadar heyecanlanır. Olumlu etkileri görmek için sabırsızlanıyoruz. ” diyor.

Braille lego kiti alfabeyi, rakamları, bazı matematik sembollerini kapsıyor.Ürün şu anda Danca, Norveççe, İngilizce ve Portekizce dillerinde test ediliyor, daha sonraki aşamada Almanca, İspanyolca ve Fransızca test edilecek. Lego Braille Bricks kitinin 2020'de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Öne Çıkanlar

bottom of page