top of page

Formations | Note Design Studio


Note Design Studio, Tarkett'in IQ Surface isimli yüzey tasarımının potansiyelini ve sürekli geri dönüştürülebilen yeni malzemeyi göstermek için tarihi bir Milano binasına geometrik totemler yerleştirdi. Milano Tasarım Haftası süresince Circolo Filologico'da bulunan Formations, vinil döşeme üreticisi Tarkett'in en son ürünü.

IQ Surface, köşeli ve eğri formları kaplayabilen dayanıklı bir malzeme. Geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak üretildi ve artık kullanılmadığında Tarkett tarafından geri dönüştürülebilir. Stockholm’lü tasarım stüdyosu Note, malzemenin renklerini ve desenlerini tasarlamak için çalıştı ve Milano’da kullanılabileceği birçok yöntemden birini sergide gösterdi.

Note Design Studio'nun kurucu ortağı Cristiano Pigazzini, bu serginin duyguları harekete geçirmesini ve bu hislerin fiziksel bir dürtüyü uyandırmasını amaçladıklarını söylüyor. Basit ve karmaşık, pahalı ve uygun fiyatlı, doğal ve yapay arasındaki karşıtlık araştırılmış. 24 sütun, 19. yüzyılın sonlarında inşa edilmiş eski bir araştırma enstitüsü olan binanın ortasındaki çift yükseklikte bir cam tavanın altına yerleştirildi. Renk paletinde kırmızı, lacivert, bej, gri tonlarında renkler bulunuyor.

Note Design Studio'nun diğer kurucusu Johannes Carlström: "Bir heykel parkı fikriyle başladık. Oda ve ışıkla çalışan şekiller oluşturmak istedik.” diyor. IQ Surface, binanın başka bir yerinde de kullanılmış. Materyalin kullanıldığı bir dizi buluşma alanı var, birinci kattaki kitaplıkta bulunan masada da kullanılmış. Ana sergide, izleyiciler totemlerin arasında yürürken ölçek ve renklerden etkilenmeleri amaçlanmış. Ama aynı zamanda daha küçük ölçekte parçalar da istemişler, bu sayede detaylı bir şekilde incelemek de mümkün.

Öne Çıkanlar

bottom of page