top of page

The Future Perfect'in Sandalye Sergisi herkese ilham oldu

Çok sık karşımıza çıktığından kanıksanmış ve tasarlanması bir o kadar zor bir ürün sandalye. Günümüzde çoğumuz için sandalye sadece dört bacağı olan oturup dinlenebileceğimiz bir oturma elemanı. Ancak, The Future Project’ın bu konudaki fikri farklı. Geçen hafta New York’ta büyük bir parti ile ziyaretçilere açılan “The Chair” sergisinde The Future Project, sandalyeyi fonksiyonel özelliğinden ayırdığı ve sadece nesnenin büyüsünü vurguladığı bir sergi ile karşımıza çıkıyor.

The Future Perfect kurucusu olan David Alhadeff “The Chair” için sandalyeyi tuval olarak kullanabileceğimiz bir fırsat olduğunu söylüyor ve sandalyenin sadece bir sandalye olmadığını aslında bu objenin kullanıcıyla olan ilişkisine değiniyor. New York’un Noho semtindeki The Future Perfect’in galerisinde gerçekleşen “The Chair”, birçok uluslararası sanatçı ve tasarımcıyı bir araya topluyor. Alhadeff ve The Future Perfect’ın galeri direktörü Laura Young, sergi için seçtikleri 50 eşsiz parçanın kendine ait bir hikayesi olduğunu söylüyor.

Bu özel sergi için, The Future Perfect, sanatçılara, endüstriyel tasarımcılara, seramikçilere, heykeltıraşlara ve iç mimarlara kendi hayal gücüne sahip tek bir sandalye oluşturmalarını istediklerini ve tamamen işlevsel örneklerden saf sanat ve heykel parçalarına kadar uzanan seçilmiş eserlerin sadece The Future Perfect adı altında özel ürün kategorisinde sergilenip satılabileceklerine değiniyor. Sonuçta ortaya çıkan iddialı eserler için Young, her sanatçıdan tek bir tür sandalye yaratmalarını istediklerini ortaya çıkan eserler