top of page

Adobe Creative Types Test İle Yaratıcı Kimliğinizi Keşfedin!


Hepimizin içimizdeki yaratıcı kimliği keşfetmeye ihtiyacı var. İşiniz ne olursa olsun aslında kreatif bir yönünüz olduğunuzu unutmamak lazım. Peki sosyal medyada sıkça karşılaştığımız kişilik testleri yaratıcı kişiliğinizi belirleyebilir mi? Belki hepsi değil ama bu teste kulak vermek lazım, Adobe Creative Suit yaratıcı kişilik tipinizi belirleyen eğlenceli bir test yayınladı.

Herkes bir şekilde yaratıcı peki sen yaratıcı kişilik tipini biliyor musun? Yaratıcılığın farklı yüzlerini gösteren ve herkesin yaratıcı olduğunun altını çizenAdobe Creative Types Test gerçekten çözmeye değer. Bu test 15 sorudan oluşuyor ve sonucunda sizi 8 yaratıcı tipten biri olarak belirliyor. Uzun bir psikolojik araştırmanın sonunda belirleyici sorular oluşturan Adbo ekibi, alışkanlıklarınıza ve yönelimlerinize göre nasıl bir kreatif olduğunuzu anlamayı hedefliyor. Eğer Adobe Creative Types

Testi'ni çözmeye şimdiden ikna olduysanız bu linkten ulaşabilirsiniz. Fakat dahası da var...

Adobe Creative Types Test hakkında yazmamın tek sebebi kişilik testi değil. Bu test baştan sona tasarlanmış bir deneyim. Ana sayfadaki animasyondan karakterlere her detay ince ince düşünülmüş. Testin içinde her sorunun ardından seçtiğiniz cevaba göre bir video oynamaya başlıyor. İlk bakışta animasyon olduğuna emin olduğum bu mini videoların elle sahneler kurularak çekildiğini görünce bu projeye hayran kaldım. Londra bazlı Anyways ajansının planladığı ve yönettiği proje, test yazarı Carolyn Gregoire, karakter tasarımcısı Anton Hjertstedt, set tasarımı Isabel + Helen, yönetmen BBDE ve web tasarımcısı Daniel Powell’inde içinde bulunduğu çok yetenekli ekip tarafından hayata geçirilmiş.

Adobe Creative Types Test’ini çözdükten sonra yapım sürecini görmek isterseniz linkteki video’yu mutlaka izleyin.

Testin çözdükten sonra karakterinizin animasyonu ve açıklama metni çıkıyor. Metnin içinde kreatif karakterinizin özellikleri dışında ideal işbirliği için hangi karakterle çalışmanız gerektiği de yazıyor. Benim yaratıcı karakterim 'visionary' (vizyoner) çıktı, size ne çıktığını bizimle paylaşmayı unutmayın!

Adobe Creative Types Test

Öne Çıkanlar

bottom of page