top of page

Bei-Han Kuo I Zip It!


Bei-Han Kuo, İsveç'teki Lund Üniversitesi’nde Endüstriyel Tasarım üzerine yüksek lisans yapmış olan Tayvanlı bir ürün tasarımcısı. Çalışma alanları için tasarladığı oturma elemanı olan Zip it! ile karşımıza çıkıyor.

Biliyoruz ki çalışma alanlarında işe konsantre olmak istediğimizde etrafımızda bizi rahatsız edebilecek ses, gürültü, uğultu yaratan meslektaşlarımız mevcuttur. Siz ve ya bir meslektaşınız bu sebeple tartışmak istemiyorsanız kendi alanlarınızı ‘‘Zip It’’ ile tanımlayabilirsiniz. Zip It ile kendi çalışma alanınızın yalıtımını sağlayabilirsiniz. Eğer istemediğiniz gürültülerden kurtulmak istiyorsanız tartışmadan kendinizi ve ya meslektaşınızı Zip It’leyin. Diğer yandan, sohbet etmek ve etkileşimde bulunmak istediğinizde ise açın. Böylelikle Zip It çalışma alanlarının temel sorunu olan ses problemini kendi yalıtımı ile çözmenizi sağlayacak bir tasarım.

Kuo, kendi tasarım anlayışı tanımlarken en önemli şeyin insanların çevresiyle nasıl bir etkileşime girdiğini gözlemlemek olduğunu tasarımını belirleyen en büyük parçanın bu gözlemden ortaya çıktığına inanıyor.

Öne Çıkanlar

bottom of page