Budri X Patricia Urquiola Agua Koleksiyonu


İtalyan mermer markası olan Budri, Patricia Urquiola ile işbirliği yaparak Agua Koleksiyonunu çıkardı. Patricia Urquiola denizin dünyasından, suyun değerli yapısından, şeffaflığından ve sonsuz güzelliğinden ilham alınarak Agua Koleksiyonunu oluşturdu. Bu koleksiyonda ana rolü oynayan mermer ve onikslerin güzelliği su ile olan birçok yakınlığa sahip. Mermer aynı sudaki gibi dalgalar içeyor ve kendi doğal güzelliği bizleri okyanuslara götürüyor. Parlak tonlardaki reçine ise suyun şeffaflığını ve akışkanlığını hissettiriyor.

Üç mobilya ve ev aksesuarı serisinden oluşan Agua koleksiyonuda renklerin kullanımı, yeşilliklerin ve pembelerin tonlarında, dünyanın farklı yerlerinden şaşırtıcı taşların seçilmesi, denizin farklı derinliklerini o esrarengiz gizemdeki renkleri ortaya sermeyi amaçlıyor. İki renkli tonda bulunan sehpalar, dairesel bir üste kesintisiz bir grafik motif ile bağlanmış monolitik bir ayağa sahip.

İspanyolca’da kıyı anlamına gelen Orilla, kıyıya yakın deniz sularının şeffaf yeşilinden ilham alan bir yemek masası, dört vazo ve bir konsoldan oluşuyor. Kullanılan kıymetli beyaz İran oniksinden dolayı sınırlı sayıda olan masa, beklenmedik saydam renkli bölümlere sahip ve beyaz oniksin doğal bulanıklığı ile bizleri deniz kenarına götürüyor.

Orilla vazo, İran'ın beyaz oniks ve renkli reçinelerinden, iki vazo Cipollino Green mermerinde, sert, sert taş taban ile berrak bölümlerin floresan tonları arasında keskin bir kontrast oluşturuyor. Üçüncüsü, kompozit mermerden Piedras, değerli taş parçaları içeriyor. Cipollino Green ve Acquamarina'daki Orilla konsolu, Orilla Cipollino Vazoları ile mükemmel bir kombinasyon halinde, aynı lineer düzende üst ve taban sunar. Algas ise dalgalı deniz yosunu ipliklerini uyandıran şaşırtıcı bir altıgen vazo. Algas dokusu, mavi ve yeşil oniks ve mermerlerde, Marea masasının dekoratif arka planı olarak kendini gösteriyor. Agua koleksiyonu, değerli malzemelerin özenli gözlemci ile zarif bir diyalog yarattığı keşifleri bekleyen bir dünya olarak karşımıza çıkan bir koleksiyon.

Öne Çıkanlar