top of page

Mayice Studio X Gandiablasco İşbirliği ile BUIT Sandalye


BUIT Sandalye, Gandiablasco markası için Mayice Studio tarafından tasarlanan dış mekan sandalyesidir. 2014 yılında Mimar Marta Alonso Yebra ve Imanol Calderón Elósegui tarafından kurulan Mayice Studio mimari ve iç mimarinin yanı sıra mobilya tasarım alanında faaliyetler göstererek özellikle New York, Berlin ve Milano tasarım haftalarında kendilerini gösteriyor.

Zanaatkarlara, malzemelere ve detaylara önem veren Mayice Studio kendisiyle aynı tasarım görüşünde olan Gandiablasco ile iş birliği yapıyor. Her iki firmanın gelenekselliğe duydukları saygının yanında yenilikçi malzemelere meraklı olması BUIT sandalyede geçmiş ile şimdi arasında doğal bir diyalog kurmaya yardımcı oluyor.

BUIT sandalye için temel malzemeleri alüminyum olan dirence ve ergonomiye değinen bir sandalye olarak karşımıza çıkıyor. Ultra hafif olan dış mekan modüler koleksiyonu zanaat ve teknoloji arasında iletişim kuruyor. Kvadrat-Febrik tekstil ile iç içe alüminyum örgülerle özel bir tasarım sunuyor. 5kg daha hafif olan BUIT, malzeme çözümleri dışında dış mekanda işlevsellik ve estetik de sağlıyor.

2019 Milano Tasarım Haftası’nda Rossana Orlandi’nin Showroom’unda karşımıza çıkan BUIT son olarak NYCxDESIGN tarafından dış mekan koleksiyonu kategorisinde kazanan tasarım oldu.

Öne Çıkanlar

bottom of page