top of page

Tomorrow Together | Chifen Cheng


Royal Collage Art mezunu tasarımcı Chifen Cheng, sağlıklı yaşlanma ve büyüme için gençler ile yaşlılar arasındaki nesiller arası etkileşimleri teşvik etmek için oyun alanı ile entegre bir oturma sistemi sistemi tasarladı.

Tomorrow Together, yaşlı yetişkinlerde sosyal izolasyona cevap vermek ve nesiller arası pozitif etkileşimleri teşvik etmek için tasarlanmış. Tasarıma “Sağlıklı yaşlanma ve büyüme için yaşlılar ve gençler arasındaki `nesiller arası etkileşim`i nasıl teşvik ederim?” sorusuyla başlamış Cheng. Mobilya, küçük çocuklar gelişimleri için çok önemli olan oyun, keşif ve yaratıcılık ile uğraşırken yaşlıların hareketsiz davranışlarını engellemeye yardımcı olan sezgisel bir oyun alanı sunuyor.

Tomorrow Together, beceri paylaşımı, hikaye anlatımı ve oyun anları boyunca neşe ve amaç duygusu getirerek kuşaklar arası bağları sağlamlaştırıyor. Cheng, tasarladığı mobilyada dişbudak ağacı ve örme tekstil kullanmış.

Chifen Cheng Royal College of Art’ta yüksek lisans yapmadan önce yedi yıl endüstriyel tasarım alanında çalışmış. WOUD, Joseph Joseph, Umbra gibi markalara mobilyalar ve projeler tasarlayıp geliştiren Cheng, gözlem, yapım ve yansıma yoluyla, sorunları çözme ve kalıcı sosyal ve çevresel etki oluşturmak istiyor.

Öne Çıkanlar

bottom of page