Kabartma Seramik | Esma Dereboy


Seramikte kabartma tekniğini kullanan Esma Dereboy, tasarımlarındaki ince detaylarla karşımıza çıkıyor. 2008 yılında seramik tasarımına hobi olarak başlayan macera, tasarımdaki yenilikçi bakış açısıyla beraber 10 yıla aşkın sürede 7 farklı ülkeye ulaşmayı başarıyor.

Seramik alanında kabartma tekniğini ilk kullanan tasarımcı olan Dereboy, kendi atölyesinde tasarımlarını hayata geçiriyor. Her biri ayrı bir zanaat olan parçalar detaylarıyla büyülüyor. Hepsi kendi atölyesinde el yapımı olarak üretilip Türkiye’de ve dünyadaki seçkin mağazalarda yerini alıyor. Günümüzde Hong Kong, Fransa, Lübnan, ABD, Dubai, Ürdün ve İsviçre’de ürünleri bulunuyor.

10 yıla aşkın sürede birbirinden farklı 6 koleksiyonla karşımıza çıkan Dereboy, hem yerli hem de yabancı Pazar alanında kendini geliştirmeye devam ediyor. Gelecek 5 sene içinde tasarımlarının daha fazla ülkeye ulaşması hedefleyen tasarımcı bir yandan yeni ürünler tasarlamaya devam ediyor.

Geliştirdiği rölyef tekniğinin tek uygulayıcısı olan Esma Dereboy, dünyaca ünlü tasarımcıları ve markaları Paris’te bir araya getiren fuarda da ürünleriyle yer aldı.

Kendi yaptığı el yapımı seramik ürünlerde geleneksel Türk motiflerinden esinlenen Dereboy’un koleksiyonlarında vazo, kupa, fincan, kase, abajur, dekoratif obje, mumluk ve tabak gibi ürünler bulunuyor.

Öne Çıkanlar