top of page

Explorer Masa | Hayon Studio


İspanyol sanatçı ve tasarımcı olan Jaime Hayon, 1974’te Madrid’de doğdu. Sanatsal vizyonunu, ilk olarak Digital Mediterranean Digital Baroque ve Mon Cirque enstalasyonlarında tam olarak ortaya koydu. Bu koleksiyonlar Jaime'i sanat, dekorasyon ve tasarım arasındaki çizgileri bulanıklaştıran ve çağdaş tasarım kültürü bağlamında ince işlenmiş, karmaşık nesneleri yeni bir dalga olarak ortaya çıkarmasını sağladı.2001'de Hayon Studio'yu kurduktan sonra, geniş müşteri kitlesi; BD Barcelona, ​​Cassina, Fritz Hansen, &Tradition, Magis, Parachilna, Metalarte, Swarovski, Bisazza, Lladró ve Baccarat gibi isimlerle birlikte proje işbirlikleri yapan tasarımcı. Ayrıca dünyanın önde gelen otelleri, restoranları, müzeleri ve perakende satış kurumları ile birlikte iç mekan üzerine çalışmalar yapıyor.

Explorer Masaları, Jamie`nin BD Barcelona için oluşturduğu tasarımlardan. ABD’deki jölelerden ilham alınarak tasarlanan masalar, yuvarlak şeklindeki birçok tatlıyı anımsatıyor. Çocuksu ilhamları tasarımlarında kullanmayı seven Hayon, bu özelliklerin zariflik ve naiflik kattığına inanıyor. Sadece işlevselliği değil, heykelsel olarak da güçlü duran bu seri parlak ve mat yüzeylerle farklı renk kombinasyonlarıyla etkileyici bir görünüm elde ediyor.

Jaime Hayon, Hayon Studio olarak Wallpaper Magazine'in “İlk 100” listesinde yer alan ve derginin son on yılın en etkili yaratıcılarından biri olarak kabul ettiği ve “vizyoner” olarak övgüyle tanınmış birçok Elle Decoration International Design Awards dahil sayısız ödül kazandı. Times dergisinin en yaratıcı ikonlarından biri olarak görüldü.

Etiketler:

Öne Çıkanlar