top of page

Elyse Graham'dan Merak Uyandıran Tasarımlar


Elyse Graham California bazlı bir ürün tasarımcısı. Sıradışı materyallerin ve deneysel işlemlerin bir sanat ve nesne yaratması için oluşturulan bir stüdyo olarak tanımlayan Graham, tasarımlarını merak ve mutluluk olarak tanımlıyor.

Los Angeles’da bulunana stüdyosunda her parça el işçiliğinden oluşuyor ve her malzeme için belirlediği teknikle hayata geçiriyor. En önemli malzemesi alçı ve reçine olan Graham, tüm tasarımlarını sipariş üzerine oluşturuyor. Tüm sıva vazoları, damlama

aynaları siparişe göre oluşuyor.

Alçı Vazolar, eşsiz balon şeklinden oluşuyor. Katmanlardan oluşan reçine ile meydana gelen vazo, alçıyla güçlendirilip su geçirmez hale getiriliyor. Sonrasında, Her vazo özel boyama işlemiyle tamamlanıyor.

Damlama aynalar, reçine katmanlarından oluşuyor. Her parça için reçine elde pigmentleniyor. Bu yüzden her ayna birbirinden farklı eşsiz renk paletine ve damlama desenin sahip oluyor.

Reçine kaplar, bir tür reçine kabının her biri tamamen eşsiz bir pigmentli reçine paletinden oluşuyor. Reçine bir kalıba, tabakaya dökülüyor. Bir parça istenen kalınlığa ulaştığında, gizli renk tabakalarını ve beklenmedik grafik desenlerini ortaya çıkarmak için zımparalanıp elle parlatılıyor.

Öne Çıkanlar