top of page

Mono | Jeong Greem

Günlük objelere eğlence getirmeyi amaçlayan Koreli tasarımcı Jeong Greem çizgilerden esinlenen mobilya serisi Mono’yu tasarladı.

Mono serisi kesintisiz çizgilerin bank, sandalye, masa ve lambaya dönüşmüş hali olarak gözüküyor. Greem, tipik olarak telleri veya boruları korumak için kullanılan endüstriyel bir malzeme olan silikon tüpleri ritimli şekilde bükerek kullanmış. Greem, bu malzemeyi, masa tabanlarından sert bir banka, kadifemsi maviden parlak muz sarısına kadar değişen renklerde koleksiyon ürünleri için kullanıyor. Seollu tasarımcı Greem, sıradan görünen malzemeyi canlandırmak için cesur ve alışılmamış formlar kullanmayı tercih etmiş.

Greem, pürüzsüz ve esnek olduğu için silikon tüplerin malzeme özelliklerini ilginç buluyor. Ayrıca malzeme çok dayanıklı, su geçirmez ve herhangi bir dış şoktan etkilenmiyor. Mono serisi mevcut mobilyalardan farklı olduğu için kullanıcıların merakını çekiyor. Greem, mobilya mı enstalasyon mu sorusunu sık aldığını belirtiyor.

Mono, tek bir hattın farklı konfigürasyonlarından oluştuğu için, tasarımda sonsuz çeşitlilik sağlıyor. Uzayda üç boyutlu çizim fikrinden esinlenilen seri, en küçük aksesuardan dev bir heykele kadar ölçeklenebiliyor. Koleksiyon yakında kürk, kadife ve metal gibi diğer malzemelerde üretilecek.

Öne Çıkanlar

bottom of page