top of page

Zero Lamp Dezeen Awards`da ön listeye seçildi. Desteklemek İçin Oy Verin!


Uniqka, dünyanın öncü tasarım ödüllerinden Dezeen Awards’ta Zero Lamp ile ön listeye seçildi. Dezeen Awards, aydınlatma tasarımı kategorisinde ön listeye seçilen Zero Lamp için Pinterest’te oy kullanabilirsiniz. Ağustos sonuna kadar devam eden oy verme sürecinde, ürünün bulunduğu fotoğrafı pin’lemeniz yeterli.

Hollandalı tasarımcı Jacob de Baan tarafından tasarlanan Zero Collection’ın lansmanı, 2017 Milano Tasarım Haftası’nda Zero Lamp One ve Zero Lamp Two modellerinin sarkıt aydınlatmalarıyla yapılmıştı.

Zero Lamp One vejetal derinin el dikişi ile bir araya gelmesiyle oluşurken, Zero Lamp Two pirinç levhaların deri sırımla dikilerek birleşmesiyle yapılıyor. Farklı malzemelerle yorumlanınca bambaşka kimlikler kazanan aydınlatmalar, aynı elips formdan ortaya çıkıyor. Elips, tasarımcı Jacob de Baan için yüksek öneme sahip bir geometrik şekil. Tasarımcı, uzun yıllardır yaptığı çalışmalarında elips formunu alan güneşten oldukça etkilenmiş.

Zero Lamp ilhamını akam güneşinden aşlıyor, ışık kaynağı ustalıkla saklanırken dışarıya sıcak bir ambiyans ışığı veriyor. Sarkıt Zero Lamp özellikle yemek masası, çalışma masası ve yatak başlığı üzerinde kullanım için tasarlanmış bir aydınlatma. Tek başına ya da grup olarak asıldığında göz alıcı formuyla, bulunduğu alanı ışıldatıyor.

Standing Zero Lamp ise kaide görevi gören ayakları sayesinde bir heykel gibi yüceliyor. Fonksiyonelliği ve heykelsi formuyla masa, konsol ve büfe üzerinde ya da yerde kullanılabiliyor. Hareketli gövdesi sayesinde ışığın açısı, kullanıcı tarafından ayarlanabiliyor. Siyah metal ayaklara sahip Standing Zero Lamp, sarkıt versiyonunda olduğu gibi natürel ve siyah deri seçeneklerinin yanı sıra, pirinç malzeme seçeneği ile de sunuluyor.

Öne Çıkanlar

bottom of page