top of page

Blotti | Marie-Marie Dutour


Marie-Maire Dutour, birçok yaratıcı ortamı araştırdığı Nice Villa Arson'da bir yıl geçirdikten sonra, ENSAD Paris Dekoratif Sanatlar Okulu'na katılmış. Sanatsal projelerini daha işlevsel ve sosyal boyutta işleyen Dutour, çevresel sorunları araştırmasının merkezinde koyuyor. 2015 yılında "Aluminum for eco-design" yarışmasında 3'üncülük ödülü kazandıktan sonra 2016'da, bugünün çevresel zorluklarında kurguların gücü hakkında tezini tamamlamış. Tasarımda genel hedefi bilim, sosyal bilimler ve ekoloji gibi alanlar arasında köprü kurarak tasarımlarını hayata geçirmek istiyor.

"Expressions Thermiques" çağdaş ısıtma cihazlarına alternatifler araştıran bir projedir. Bu projenin bir parçası olan Blotti, konforlu görünümüyle dikkatimizi çekmeyi başarıyor. Blotti, kalın, doğal yün ile kaplı geniş bir koltuk olarak karşımıza çıkıyor. Şekli ve malzemesi, kullanıcının vücudunun ısısını yakalayarak çevresindeki havayı korumayı amaçlıyor. Bu nedenle ısı kaynağını vücudun kendisi oluşturuyor.

Doğal ve yalıtkan malzemeler, kullanıcıların vücut ısısının hafifçe emilmesini ve daha sonra restore edilmesini sağlıyor. Uzun ve rahatlatıcı bir zaman dilimi boyunca yumuşak bir sıcaklık sağlayan Blotti, hayvansal kökenli malzemeler ile yumuşak ve samimi bir ısı sunmaktadır. Aynı zamanda birçok oturma pozisyonu sunan Blotti, gevşeme hissine yardımcı olur.

Öne Çıkanlar

bottom of page