top of page

Chart Art Fair 2019


30 Ağustos ve 1 Eylül’de Kopenhag’da Chart Art Fair 2019 gerçekleşti. Çağdaş İskandinav sanatını ve tasarımını bir araya toplayan Chart, 2013 yılında Gallery Susanne Ottesen, Galleri Bo Bjerggaard, V1 Gallery, Andersen’s Contemporary ve David Risley Gallery tarafından kurulmuş bir topluluktur. Geleneksel sanat fuarının sınırlarını ve deneyimini zorlamayı amaçlamak için kurulan Chart, her sene heyecan verici konuşmalar, kültürel etkinlikler ve mimari tesisler sunuyor.

Chart, bu sene hiç olmadığı kadar büyük bir organizasyonla cesur bir şekilde karşımıza çıkıyor. Kunsthal Charlottenborg ve Den Frie Centre of Contemporary Art dışında da şehrin birçok kısmına yayılarak sanatseverleri bir araya topluyor.

Chart Art Fair’in müdürü Nanna Hjortenberg, bu yılın teması olan ‘‘materiality’’ digital ekranların ve sanal gerçekliğin içinde olduğumuz çağda, çağdaş uygulamaların fiziksel malzeme ve el sanatları kullanımına yönelttiğini ve bu konular hakkında var olma üzerine yeni sohbetlerin yeni bakış açısı oluşturacağını düşünüyor.Kar amacı gütmeyene bir kuruluş olan Chart, çok sayıda bölgesel galerinin, ortaya çıkan yeni yeteneklerin uluslararası düzeyde ortak bir çaba göstermesine yardımcı oluyor. Birçok farklı alanı içinde barındıran Chart; Chart Art Fair, Chart Emerging, Chart Architecture, Chart Design Fair, Alexandre Estrela: All and Everything, Chart Curio: Matters – Rethinking Materials, Window Shopper, Nasher Prize Dialogues gibi sekiz başlıktan oluşuyor.

Öne Çıkanlar