top of page

3rd Culture I Farklı Kültürlerin Rengi


3rd Culture, ürün tasarımcısı Zeynep Lale Rende ve fotoğrafçı Emre Rende'nin kurduğu İstanbul merkezli bir dekorasyon markası. Markanın "Dünyadan Esinlenerek, İstanbul'da Yaratıldı" mottosuyla ortaya çıkan tasarımları sadece çarpıcı renkler ve desenlerden değil, ilham aldıkları kültürlerin hikayelerini taşıyan parçalardan oluşuyor. Farklı kültürleri bir arada tutarak modern anlayışlarıyla da nostalji yaşatmayı başarıyorlar. 10 yıla aşkın süredir tasarımlarını hayata geçiren 3rd Culture, aydınlatma, mobilya, fotoğraf ve dekorasyon ürünleri gibi farklı koleksiyonlardan oluşan tasarımlar sunuyorlar. Bu şekilde birçok renkten, desenden oluşan parçaları farklı kültürlerin enerjisini kullanıcılara ulaştırmayı başarıyorlar.

3rd Culture markası, dünya kültürlerinin çeşitliliğini ve değerini vurgulamak için yaratılmış olup, koleksiyonlarda yer alan her bir desenin, rengin, motifin ve kumaşın aslında kültürlerin sokaktaki yansıması olarak ortaya çıkan koleksiyonlardan oluşuyor.

3rd Culture, temelinde olan mottosu gibi her ne kadar farklı kültürleri bir arada toplayan bir marka olsa da, tüm ürünlerini İstanbul’da tasarlayan ve yaratan bir marka olarak dikkatimizi çekiyor. Tasarımlarının tümü ise İstanbul'un tarihi Beyoğlu semtinde yerel esnaf ve sanatkarlar tarafından hayata geçirilmesi 3rd Culture’ın kültürel geleneklere değer verdiğinin önemi bir göstergesi oluyor.

Etiketler:

Öne Çıkanlar

bottom of page