top of page

Wangan


Wangan, Kerem Özerler, Kutay Yorulmaz ve Mert Can Uzyıldırım liderliğindeki İstanbul merkezli bir tasarım stüdyosu. 2016 yılında kurulan stüdyo, mimari, iç mekan, ürün tasarımı, marka kimliği ve yiyecek-içecek deneyimleri üzerine projeler üretiyor. Studyo, farklı ülkelere yayılan projelerle Unilever, TAIS, Sedef Tersanesi ve Magnum gibi küresel şirketlere hizmet veriyor. İnsan deneyimine ve ihtiyaçlarına odaklanan Wangan, projelerine yenilikçi, esprili ve seçkin bir dokunuş sunuyor. Bütünsel tasarım düşüncesi ve metodolojisi ile Wangan, yalnızca çok boyutlu sürecin değerini kutlamakla kalmaz, aynı zamanda yaratıcılıkta çok çeşitli kişisel, sosyal ve ticari zorlukları ele alarak marka, estetik ve ürün içerikleri arasındaki etkileşimi de sağlar.

Gerber, üretim yöntemlerinden birinin adını aldı; eğri ve modern çizgilerle tasarlandı. Kanepe seçeneğine sahip olan ürün, derinliği ve yoğun yastık yapısıyla kullanıcılarına rahat oturma sağlamak için geliştirilmiştir. Malzeme çeşitliliği ile göz alıcı olan Gerber, bulunduğu ortama uyum sağlamak için zengin detaylarla tasarlandı.

Three Quarter, 3 farklı aksta asimetrik çember yüzeyi kullanılarak tasarlanmıştır ve adını bu yüzeylerden alır. Işık kaynağı, ürünün ortasına yerleştirilir ve ışığı yüzeydeki dokuya göre alana dağıtır ve algıyı düzeltmek için tasarlanmıştır. Three Quarter, pirinç ve krom seçenekleriyle üretiliyor.

Kesintisiz metal boruların bükülmesi ile üretilen Punto Armchair, derin oturma yüzeyli, dış mekanlarda kullanıcılarına rahat oturma sağlamak için tasarlanmıştır. Kanepe versiyonunda da farklı renk, ahşap ve kumaş alternatifleriyle üretilmektedir.

Öne Çıkanlar

bottom of page