Herringbone Stone Blend | Phil Cuttance


Londralı tasarımcı Phil Cuttance, saf bir etki elde etmek için tonlanmış ve kırılmış kaya karışımından vazo hayata geçirdi. Herringbone Stone Blend koleksiyonundaki her vazo, çimento ve taşla aynı nitelikleri paylaşan ince, su bazlı, kompozit bir malzeme olan Jesmonite kullanılarak elle yapılmıştır. Jesmonite, beyaza dönüşen daha güçlü, daha konsantre bir renkle bir ombre efekti oluşturmak için bu iki tip ezilmiş taş karışımları ile birleştirilmiştir.

Vazolar, üç farklı taş harmanından oluşarak üç farklı renk alternatifi sunar. Birincisi pembe granit ve banyo taşı, ikincisi siyah granit ve kömür, üçüncüsü kumtaşı ve pişmiş toprak. Vazoların genellikle 3D baskı veya CNC gibi işlemler kullanılarak yapıldığı izlenimi veriyor olsa da her biri aslında Londra stüdyosunda elle yapılmaktadır. Bu sebeple malzemelerin karışım işleminin organik yapısı sayesinde her parça benzersizdir.

Renkli karışım kalıba dökülür ve dereceli ombre etkisini elde etmek için karıştırılmadan önce düz, beyaz Jesmonite sıvısı ile doldurulur. Vazolar daha sonra kurumaya bırakılır ve görünmez bir sızdırmazlık maddesi ile kapatılır.

Çizilmeyi önlemek için, tüm vazolar ince bir mantar tabanına monte edilmiştir. ancak aynı zamanda tasarımcının adını ve parçanın yapıldığı yeri içeren geometrik bir damga tasarımını taşıyan bir logo mevcuttur.Tasarımcı, daha önce Jesmonite kullanılarak yapılan bir tepsi, vazo ve bir kalem kabını içerecek şekilde el yapımı sembol dokulu nesneler yelpazesini genişletti.

Öne Çıkanlar