top of page

Kwangho Lee


Tasarımcı, Kwangho Lee 1981'de Kore'nin Seul kentinin yanındaki küçük bir şehirde doğdu. Hongik Universitesi’nde Metal Sanat ve Tasarım bölümlerinde okudu. Tasarım hayatına Seul’de devam eden Kwangho, kariyerinde neredeyse 10. Yılını kutluyor. Bir şeyleri elle yapmak, becerisini ve yeteneğini kullanmak küçüklüğünden beri ilgi alanı olmuş bu durum da gündelik nesnelere olan bakış açısını değişmesine yardımcı olmuş. En sıradan olan bir nesneye bile yeni bir anlam ve işlev vermeyi amaçlayan şekilde kendi tasarım algısına yön vermiş. Şuana kadar birçok farklı malzemeyle tasarımlarını hayata geçiren Kwangho, mermer, çelik ve bakır gibi malzemeler kullanarak tasarım dilini ortaya koymayı başarmış.

2008’den bu yana birçok farklı alanda ödül alan tasarımcı, 2009'da Miami / Basel'de Geleceğin Tasarımcısı Seçimi'ne aday gösterildi. 2011 yılında, Kore Kültür Mirası ve Kore Kültür Mirası Derneği tarafından Yılın Genç Zanaatkarı olarak seçildi.

Çalışmaları Commissaires, Johnson Trading Gallery, Victor Hunt, Karena Schuessler, Clear Gallery & Edition, Gallery Seomi, Design Miami / Basel ve Design Days Dubai gibi uluslararası sergilerde gösterildi. Ayrıca, Montreal Güzel Sanatlar Müzesi'nde ve San Francisco Modern Sanat Müzesi'nde, dünya çapındaki büyük tasarım yayınlarında yayınlanan çalışmalarının bir takım

özellikleri ile kalıcı bir koleksiyona dahil edildi.

Öne Çıkanlar

bottom of page