top of page

Grid-Bonsai | Nendo

Japon tasarım stüdyosu Nendo, Grid-Bonsai ile bonsai ağacı yetiştiriciliğinin zorluklarına bir alternatif sunuyor.

Bonsai, ağaçların şeklini ve oranlarını taklit ederek saksılarda küçük bitkiler yetiştimek için kullanılan geleneksel bir Japon sanatı. Bonsai sanatçıları bonsai ağaçlarının dallarını bükerek ve budayarak şekillendiriyor. Sanatçıların eserleri, son derece yüksek fiyatlara satılıyor. Bonsainin dünya çapında artan popülaritesine rağmen tarımsal ithalat kısıtlamaları nedeniyle Japonya dışında nadir bulunuyor.

Ayrıca Bonsainin bakımı güneş ışığı ve sulama gerektirdiği için profesyonellik gerektiriyor. Sonuç olarak, Japonya dışı ülkelerde Bonsai yetiştiriciliğinin popülaritesi azalmış.

Nendo, Grid-bonsai ile bonsai yetiştiriciliğinin zorluğuna interaktif bir puzzle şeklinde çözüm getiriyor. 3D basılı ürün, Bonsai makası ile kolayca şekillendiriebiliyor. Grid-Bonsai, en çok bilinen yedi Bonsai ağacı türünde üretilmiş.

Her biri basit ekstrüzyondan oluşan plastik ağaçlar, kullanıcı tarafından kolayca kişiselleştirilebiliyor. Ürün, yeni başlayanlar için kullanıcı dostu ve uygun olacak şekilde tasarlanmış.

Grid-Bonsai canlı bitki olmadığı için, yurtdışı ithalat kısıtlamalarından etkilenmiyor.

Öne Çıkanlar

bottom of page