top of page

White Perma Collection | Marcin Rusak


White Perma Collection, tasarımcı Marcin Rusak’ın bitkiler ve reçine ile çalıştığı son koleksiyonu. Bu koleksiyonu “hibrit ev mobilyaları” temasıyla planlayan tasarımcının formları oldukça sıra dışı. Yeni koleksiyon için Rusak, bitki tomurcukları, sapları, yaprakları yine bitki kökenli bir reçine ile birleştirerek bir önceki koleksiyondaki koyu renklere alternatif oluşturdu.

Rusak, malzemeyi kurumaya bıraktıktan sonra, mobilya parçalarını elle çizdi ve daha sonra katı kütleden kesti. Bu yıl Design Miami'de bu koleksiyonu sergileyen Sarah Myerscough Gallery, "Rusak, kusurlar dünyasını keşfetmeye ve çiçek kesitlerinin titiz detaylarını incelemeye devam ediyor, bu sefer yeni beyaz Perma malzemesinden parçalar oluşturdu." dedi.

Tüm ham maddeler çiçekçiler artık çiçeklerinden elde edilmiş. Atılan çiçekler, malzemenin özü haline getirilerek onlara yeni bir yaşam döngüsü verilmiş. Rusak ayrıca mobilya seti için form ve şekillerle de oynadı. Formlar, dikdörtgenler ve yarı dairelerin yanı sıra monte edildiğinde tek bir soyut öge oluşturan ve birkaç ayrı parçadan oluşan pürüzlü ve düz olmayan yüzeyler içeriyor.

Rusak, duvardan sarkan küçük bir raf olan Perma 06'yı da tasarladı. İki seviyeli raf ve dekoratif kirişler doğrusal bir duvar parçasına bağlanıyor.

Öne Çıkanlar

bottom of page