top of page

OO Stool | 56 Hours

56 Hours sürdürülebilir bir oturma çözümü arayanlar için çevre dostu bir mobilya OO Stool’u tasarladı.

OO Stool Japon marangozculuğunu çağdaş CNC teknolojisiyle birleştiriyor. Tabure, yapboz benzeri bir tasarım sayesinde birbirine bağlanması amaçlanan bambu parçalarından oluşuyor. Ürünün parçaları bambu tahtasının negatif alanını, israfını azaltmak amacıyla tasarlanmış. OO Stool aynı zamanda atıkları en aza indiriyor.

OO Taburesini monte etmek için ihtiyacınız olan her şey bambu plakanın içinden çıkıyor. Plakanın dış yüzeyi taburenin bacaklarını oluştururken, iç kısmı çift oturağı içeriyor. Aynı zamanda plaka kilitlemeye yardımcı olan küçük dikdörtgen parçalar ve tabureyi monte etmeye yardımcı olmak için bir bambu çekiç içeriyor. Böylece herhangi bir vida, tutkal veya çivi birleştirilmesini gerektirmeden taburenin montajı yapılıyor. Japon marangoz tekniklerini sayesinde az sayıda parçadan en iyi şekilde yararlanılıyor.

Ürünün aynı şekilde demonte edildiğinde, kolayca bir yerden bir yere yer kaplamadan taşınabiliyor.

56 Hours, Rotterdam'da bulunan S Mate Olah ve Viki Nagy tarafından 2018 yılında kurulmuş bir sanat kolektifi. Çalışmaları genellikle eğlenceli ve özgür deneyleriyle başlyor. El sanatları ve endüstriyel teknikleri birleştiren çalışmaları kullanıcıları nesneler, malzemeler ve teknolojiler hakkında farklı düşünmeye sevk ediyor.