top of page

Nendo'nun yeni serisi Heco | Flos


Ünlü İtalyan aydınlatma markası Flos Japon tasarımcı Nendo’nun marka için tasarladığı yeni dış mekan aydınlatma tasarımı Heco’yu bu hafta markanın dijital mecralarından duyurdu. Geleneksel olarak Nisan ayında gerçekleşen Milano tasarım haftasında büyük bir sergiyle yeni tasarımlarını ve tasarımcı ortaklıklarını sergileyen Flos, bu sene Koronavirüs dolayısıyla ertelenen etkinlik dolayısıyla ürünleri dijital olarak piyasaya sürmeye başladı. Tasarım dünyası için çok önemli olan bu etkinliklerin ertelenmesi sonucu birçok markanın benzer dijital sergi ve yayınlama yollarına gitmesi bekleniyor.

Heco bükülmüş ve yumuşak görünümü verilmiş metal çerçeveye iliştirilmiş cam fanusun bir araya gelmesiyle oluşuyor. Duvar, köşe ve masa olmak üzere üç tip olarak tasarlanan bu seride Nendo’nun baş tasarımcısı Oki Sato farklı yüzeyleri kullanarak yaratıcı alternatifler oluşturmuş. Heco’nun duvar ve köşe modülleri vida kullanmadan sadece zemin ve duvar arasında üçgen denge oluşturarak sabitleniyor. Dış mekanda tasarımcılar tarafından değerlendirilmemiş olan köşeleri ele alan Heco serisi ayrıca dikkatimizi çekti. Heco`nun köşe versiyonu yatay yada dikey olarak kullanılabiliyor.

Nendo’nun tasarım sunumlarının bir diğer ayırt edici özelliğiyse ürünle beraber sergilediği eskizleri. Yalın tasarım tarzını ürünlerinde her seferinde eşsiz uygulayan Nendo eskizlerinde de yalın çizgiler ve sevimli karakterle ürünün hikayesini anlatıyor. Milano Tasarım haftasında çok sayıda yeni ürünlerini görmeye alıştığımız Nendo’yu ve birçok başka tasarımcıyı online takip etmemiz gerekeceğe benziyor. Hepimiz virüsten korunmak için evde kalırken size tasarlayanlar platformundan yaratıcı projeleri bildirmeye devam edeceğiz. Sağlıklı ve sağlıcakla kalın!

Öne Çıkanlar