top of page

Evden katılabileceğiniz online eğitim ve etkinlikler

Covid-19 sebebiyle dünyaca sosyal izolasyondayız. Bu süreçte sosyalleşme, öğrenme, eğlenme hatta çalışma şekillerimizin nasıl değiştiğine, dijitalleştiğine şahit oluyoruz. Her şeyi evde yapıyoruz ve evde geçirecek çok fazla vaktimiz var. Bu süreci verimli geçirebilmeniz için evden online katılabileceğiniz eğitimleri ve tasarım etkinliklerini her hafta yazacağız. Bu hafta seçtiklerimiz:

Üretimhane - Bilge Nur Saltık ile Online Portfolyo Atölyesi

2-16 Nisan, 19.30-21.30

Hazır sosyal izolasyondayken bir türlü editlemesi bitmeyen portfolyoları bitirmek için ideal zaman. Üretimhane portfolyo hazırlamak ve geliştirmek isteyenler için hem teknik hem de tasarıma-içeriğe yönelik yoğun bir atölye çalışması düzenliyor. 2, 9 ve 16 Nisan tarihlerinde, Bilge Nur Saltık yürütücülüğünde online olarak gerçekleşecek atölyeye yalnızca 6 katılımcı kabul edilecek. Atölyenin detaylı bilgisine www.uretimhane.com.tr/etkinlikler/online-portfolyo-atolyesi adresinden ulaşabilirsiniz.

Atölye Akademi - Hayat Bilgisi #1: Sandy Speicher ile Webinar

23 Mart 2020 18:30 - 20:00

Atölye Akademi’nin düzenlediği Hayat Bilgisi, yaratıcı liderlerinin kişisel liderlik hikayelerini paylaştıkları, katılımcıların paylaşımına açık ve onları da hikâyeye dâhil eden bir konuşma serisi. Hayat Bilgisi’nin ilk konuğu ise dünyaca ünlü uluslararası tasarım ve danışmanlık şirketi IDEO’nun CEO’su Sandy Speicher. Sandy, geçtiğimiz 10 yıl içinde IDEO’nun eğitim pratiğinin kurulmasında büyük rol oynamış, okullar, eğitim platformları ve öğrenme sistemleri tasarlamış bir lider. Sandy, bir tasarımcı ve eğitimci olarak, büyük ölçekli sistemler tasarlama konusundaki uzmanlığıyla uluslararası alanda tanınıyor. Bu ilham verici serinin ilk konuşmacısı Sandy’yi dinlemek için www.atolye.io/tr/etkinlik/hayat-bilgisi-1-sandy-speicher-ile-webinar/ adresinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Creative Mornings - Eelyn Lee

27 Mart 8:30 - 10:00

Creative Mornings ayda bir Cuma sabahı kahvaltı ve ilham verici konuşmadan oluşan bir etkinlik serisi. Dünya’nın çeşitli yerlerinde düzenleniyor. Etkinlikler ücretsiz ve herkese açık. Creative Morning de korona virüs sebebiyle etkinliklerini dijital ortama taşıyor. Bu ayki konuşmacılardan biri Eelyn Lee. Eelyn Lee, İngiltere, Barbican, Tate Modern, Ulusal Portre Galerisi ve Whitechapel Galerisi gibi uluslararası alanda Paris, Berlin, Bogotá ve Toronto'da işleri sergilenen ödüllü bir sanatçı ve film yapımcısı. Eelyn multidisipliner çalışmalarıyla ırk, kimlik ve ötekileştirmeyi keşfediyor. Kolektif araştırmanın gücünden faydalanarak, geçmiş, şimdi ve geleceğin yaygın olarak kabul edilen anlatılarına meydan okuyor. Detaylı bilgi ve etkinliğe kaydolmak için creativemornings.com/talks/eelyn-lee-aka-filmmaker adresini ziyaret edin.

Türkiye Tasarım Vakfı Podcastleri

Bir süredir Türkiye Tasarım Vakfı Kuzgun İskelesi’nde tasarım üzerine 18.45 Konuşmaları adlı ilham verici konuşmalar düzenliyordu. Korona sebebiyle etkinlikler ileri bir tarihe ertelendi. Fakat bu konuşmalardan mahrum kalacağımız anlamına gelmiyor. Geçmiş konuşmaları spotifydan dinleyebiliyoruz. İlham verici 18.45 Konuşmaları için: https://open.spotify.com/show/7M8FmFA02tZaOkMcQd0kPM?si=9_Zb_gCVSrOWj4_ucPNrig

#evdekal diyerek bu haftaki yazımı bitiriyorum. Etkinlikleri takviminize kaydetmeyi unutmayın. Görüşmek üzere.

Öne Çıkanlar

bottom of page