top of page

Evden katılabileceğiniz online eğitim ve etkinlikler 30 Mart 2020-03 Nisan 2020

Covid-19 sebebiyle hala global olarak sosyal izolasyondayız. Bu süreçte sosyalleşme, öğrenme, eğlenme hatta çalışma şekillerimizin nasıl değiştiğine, dijitalleştiğine şahit oluyoruz. Her şeyi evde yapıyoruz ve evde geçirecek çok fazla vaktimiz var. Bu süreci verimli geçirebilmeniz için evden online katılabileceğiniz eğitimleri ve tasarım etkinliklerini her hafta yazacağız. 30 Mart-3 Nisan 2020 haftası için seçtiklerimiz:

Creative Career Design: Community is Key - Creative Mornings Nashville

30 Mart 18:00-20:00 (Nashville yerel saati ile)

Creative Mornings, ilham verici konuşmadan oluşan bir etkinlik serisi. Dünya’nın çeşitli yerlerinde düzenleniyor. Etkinlikler ücretsiz ve herkese açık. Creative Morning de korona virüs sebebiyle etkinliklerini dijital ortama taşıdığını geçen hafta duyurmuştuk. Bu haftaki etkinliklerinden biri de Creative Career Design: Community is Key.

Alanında başarılı üç konuşmacıya yer verilen zoomda gerçekleşecek etkinliğin detaylarına ulaşmak kayıt yaptırmak için creativemornings.com/talks/virtual-fieldtrips-creative-career-design-community-is-key adresine gidebilirsiniz.

Summit Conference - Adobe

31 Mart, 8:30am PDT

Adobe Summit her yıl, müşteri deneyimi yönetiminin geleceği hakkında konuşmak, en son ürün ve platform yeniliklerini ortaya çıkarmak ve ilham vermek için dünyanın dört bir yanından insanları buluşturuyor. Covid-19 salgını sebebi ile bu yılki Adobe Summit'in Las Vegas'taki canlı etkinliği iptal edilerek çevrimiçi bir etkinlik haline getirilmiş. Adobe Summit'i dijital olarak deneyimleyebilecek olmak oldukça heyecanlı. Detaylı bilgi ve kayıt olmak için summit.adobe.com adresini ziyaret edin.

Objectified - Gary Hustwit

31 Mart'a kadar ücretsiz erişim

Ünlü yönetmen Gary Hustwit, ünlü tasarım filmlerini korona virüsünden dolayı evde olan izleyiciler için ücretsiz olarak yayınlıyor. Ünlü yönetmen, her hafta yeni bir ücretsiz filmini yayınlıyor. Bu haftanın ücretsiz filmi, ürün tasarımı hakkındaki başarılı belgesel "Objectified". Jony Ive, Dieter Rams, Karim Rashid, Bill Moggridge, Rob Walker gibi ünlü tasarımcılara yer veren belgeseli izlemeyen tasarımcı yoktur heralde. İzlemediyseniz ya da tekrar izlemek için www.ohyouprettythings.com/free adresinden ulaşabilirsiniz.

Don Carlo - The Metropolitan Opera

2 Nisan 2020

Tüm dünyaca olağanüstü durum yaşadığımız bu zamanda Met, Korona virüs günlerine özel, popüler operalarını hd kalitesinde ücretsiz yayınlama kararı aldı. Her gün, farklı bir operasını web sitesinde ücretsiz olarak izleyicilerine sunuyor. Her performans New York yerel saatiyle 23: 30'dan 19: 30'a kadar sürüyor. Ertesi gün 18: 30'a kadar yayında kalıyor. Bu haftaki programında 2 Nisan'da ünlü opera Don Carlo yayınlanıyor. Sosyal izolasyonda olduğumuz bu dönemde dünyaca ünlü Met Opera'nın gösterilerini evden izleyebilmek iyi bir alternatif olabilir. 2 Nisan'da ücretsiz aktif hale gelecek operanın linki: www.metopera.org/season/on-demand/opera/?upc=811357013984

Simon Sinek ile Kitap Kulübü

3 Nisan'da başlıyor

Amerikalı yazar ve konuşmacı Simon Sinek, bir kitap kulübü etkinliği başlatıyor. Online kulüpte Sinek'in yazdığı kitap "Neden ile Başlamak" okunacak. İlk olarak kendi kitap kulübünüzü kurmanızı isteyen yazar, en az bir kişi daha bulun ve birlikte kitabı okuyun diyor. Kulübünüzün Neden ile Başlamak kitabının altı bölümünün her biri için sorularını kulübünüzün adını ve üyelerinin adlarını da ekleyerek bookclub@simonsinek.com mail adresine gönderilmesini isteyen yazar, cevaplarını 3 Nisanda Youtube kanalından canlı olarak yayınlayacak. Bu dönemde topluluk olarak bir şeyler yapmak ve kitapla ilgili sorularımın yanıtlarını yazardan almak iyi olur diyorsanız bu etkinlik tam size göre.

#evdekal diyerek bu haftaki yazımı bitiriyorum. Etkinlikleri takviminize kaydetmeyi unutmayın. Yayınlamak istediğiniz etkinlikleri editor@tasarlayanlar.com mailimize iletebilirsiniz. Görüşmek üzere.

Öne Çıkanlar

bottom of page