top of page

Evden katılabileceğiniz online eğitim ve etkinlikler 6-10 Nisan 2020

Covid-19 sebebiyle global olarak sosyal izolasyondayız. Bu süreçte sosyalleşme, öğrenme, eğlenme hatta çalışma şekillerimizin nasıl değiştiğine, dijitalleştiğine şahit oluyoruz. Her şeyi evde yapıyoruz ve evde geçirecek çok fazla vaktimiz var. Bu süreci verimli geçirebilmeniz için evden online katılabileceğiniz eğitimleri ve tasarım etkinliklerini her hafta yazacağız. 6-10 Nisan 2020 haftası için seçtiklerimiz:

Göksel Konseri - Bomontiada World Akustik Konserleri

4 Nisan, 21.00

Yapı Kredi Bomontiada, Korona sebebiyle “World Akustik Konserleri” serisine Instagram Canlı Yayın üzerinden devam ediyor. Retro pop tarzıyla Türk pop müziği sahnesinin başarılı isimlerinden Göksel, 4 Nisan Cumartesi günü saat 21.00’da, Yapı Kredi bomontiada Instagram hesabında, canlı yayında. Cumartesi gecesi konsere gitmeyi özledik derseniz, konser evinize geliyor. Katılmak için @yapikredibomontiada hesabını takipte kalın.

Fasilitasyon Buluşmaları #2 - Atölye Akademi

7 Nisan 2020, 17:00 - 19:00

Atölye, birlikte çalışmanın ve kolaylaştırıcılığın gücüne inanan herkesi iki haftada bir gerçekleşecek olan “Kolaylaştırıcılık (Fasilitasyon) Buluşmaları” etkinlik serisine katılarak öğrenen bir topluluğun parçası olmaya davet ediyor.Cihan Koral’ın tasarlayacağı ve yürüteceği ikinci buluşmada kolaylaştırıcılıkla ilgilenen herkes katılabilir. Cihan şu alanlardaki kolaylaştırıcılık çalışmalarına odaklanıyor: sivil toplum sektöründe kapasite geliştirme, tekstil fabrikalarında insan hakları uygulamaları, kadın we LGBTIQ+ hakları, yüksek sosyal etkili katılımcı etkinlikler tasarlama, sürdürülebilirlik yönetim sistemleri oluşturma, çatışma önleme mekanizmaları ve bir yönetişim uygulaması olarak karar verme süreçleri. Atölye buluşmalarına kolaylaştırıcılığın ve işbirliğin gücüyle uzun vadeli etki yaratabileceğine inananan herkesi davet ediyor. Etkinliğe kaydolmak için zoom.us/meeting/register/tJUucOmsrTstbL-9EXODKO9-3L4x-J9JJg linkini kullanabilirsiniz.

Urbanized - Gary Hustwit

7 Nisan'a kadar ücretsiz erişim

Ünlü yönetmen Gary Hustwit, ünlü tasarım filmlerini korona virüsünden dolayı evde olan izleyiciler için ücretsiz olarak yayınlıyor. Hustwit, her hafta yeni bir filmini ücretsiz olarak yayınlıyor. Bu haftanın ücretsiz filmi, Urbanized. Urbanized kentsel tasarımın arkasındaki konulara ve stratejilere bakan ve dünyanın önde gelen mimarlarından, planlamacılarından, politikacılarından, inşaatçılarından ve düşünürlerinden bazılarının yer aldığı şehirlerin tasarımı hakkında bir belgesel. Sosyal izolasyonda akşamları ne izlesem diye düşünüyorsanız Urbanized güzel bir alternatif. İzlemek için https://www.ohyouprettythings.com/free adresine gidebilirsiniz.

Coffee Break & Yoga w/Justin Timothy - Creative Mornings

10 Nisan, 8:30am - 9:00am EDT

Creative Mornings Baltimore 10 Nisan sabahı 2019 Ekim konuşmacısı Justin Timothy ile online yoga etkinliği düzenliyor. Dünyanın her yerinden insanlarla beraber olmak ve yoga yapmak iyi olur diyorsanız bu etkinlik size göre. Yoga matlarınızı hazırlayın ve etkinliğe kaydolun. Detaylı bilgi ve etkinliğe kayıt olmak için: creativemornings.com/talks/cm-bal-coffee-break-yoga-w-justin-timothy-temple

Introduction to Game Design - Massachusetts Institute of Technology

Yeni bir şeyler öğrenerek vakit geçirmek isterseniz bazı online platformlar dünyaca başarılı okullardan dersler sunuyor. Eğitimlere ücretsiz katılabilirsiniz ya da belirli ücretler karşılığında sertifikalı da eğitim alabilirsiniz. Edx de bu platformlardan biri. Oyun Tasarımına Giriş eğitimi tasarım alanında yeni bir şeyler öğrenmek için güzel bir alternatif sunuyor. Massachusetts Institute of Technology tarafından verilen eğitim hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve kaydolmak için www.edx.org/course/introduction-to-game-design adresine gidebilirsiniz.

#evdekal diyerek bu haftaki yazımı bitiriyorum. Etkinlikleri takviminize kaydetmeyi unutmayın. Yayınlamak istediğiniz etkinlikleri editor@tasarlayanlar.com mailimize iletebilirsiniz. Görüşmek üzere.