top of page

Evden katılabileceğiniz online etkinlik ve eğitimler 20-24 Nisan

Sosyal izolasyonda etkinlikler, konserler, konferanslar evlerimize gelmeye devam ediyor. Ben de olabildiğince bu etkinliklere katılıp bu yeni sosyelleşme biçiminde insanlarla buluşmaya, eğitimlere katılmaya, yaratıcılığımı beslemeye gayret ediyorum. Bu hafta sizin için seçtiğim evden katılabileceğiniz beş online etkinlik ve eğitimi görmek için okumaya devam edin.

Nil Kocamangil Anlatımlı Konseri - Yapıkredi Bomontiada Salı Klasikleri

21 Nisan Salı, saat 20.00

Bomontiada, Salı Klasikleri konser serisi canlı yayın üzerinden devam ediyor. Ünlü Viyolonsel Sanatçısı Nil Kocamangil'in hem Johann Sebastian Bach ve Gaspar Cassadó’nun eserlerini çalacağı hem de bu iki efsaneyi bize anlatacağı anlatımlı konser Yapı Kredi bomontiada Instagram hesabında canlı yayınlanacak. Akşamınıza klasik müzik notaları eklemek isterseniz bu konser tam size göre.

Workplace - Gary Hustwit

21 Nisan'a kadar ücretsiz erişim

Ünlü yönetmen Hustwit'in pandemi döneminde bütün filmlerini ücretsiz erişime açtığını geçtiğimiz haftalarda yazmıştım. Hustwit, bu hafta "Workplace" yapımını ücretsiz erişime açmış. 2016 yapımı film, ofislerin gelecekte neye evrileceğini konu alıyor. Hepimizin evlerde çalıştığı evlerin ofise dönüştüğü, geleneksel ofislerin varlığını sorguladığımız bu dönemde Workplace filmini izlemek isterseniz linke tıklayıp ücretsiz izleyebilirsiniz. Filmde Bob Greenberg, Norman Foster, Nick Law, Barry Wacksman, Chris West, Nikil Saval, Julia Goldberg, Primo Orpilla, Amanda Carroll ve daha birçok başarılı isim yer alıyor.

Evdeki Yaratıcılar/ Atıl Aggündüz

22 Nisan Çarşamba, 20.00-20.30

ATÖLYE ve Bigumigu iş birliğinde gerçekleşen, Yeni Yaratıcılar etkinlik serisini evlerimize taşınıyor. Evdeki Yaratıcılar başlığı altında düzenlenen yeni formatta, serinin eski konuklarının evdeki yaratıcılık süreçlerini göreceğiz. 22 Nisan Çarşamba akşamı ilk edisyonu gerçekleşecek etkinliğin ilk konuğu mimar, tasarımcı ve çizer Atıl Aggündüz. İTÜ Mimarlık Fakültesi mezunu Atıl, öğrenciliğinden bu yana eskiz defterleri ve çizimin bir hayal kurma aracı olarak kullanılması vasıtasıyla yeni tasarım/temsil teknikleri üzerine yoğunlaşıyor. Evdeki Yaratıcılar serisinin ilk sohbetini @bigumigu ve @atolye.io ve hesaplarından takip edebilirsiniz.

Fiziksel İzolasyon Günlerinde Oyunla İyileşmek / Elif Atmaca - KaleTalks Sosyal Girişimcilik

23 Nisan Perşembe, 18.00

KaleTalks, Sosyal Girişimcilik serisi ile yaşadığı dünyaya ve çevreye karşı kendini sorumlu hisseden ve harekete geçme cesaretini gösteren sosyal girişimcilerin görünürlüğünü arttırmayı, onların yarattığı pozitif etkiye destek olmayı hedefliyor.

Serinin ikinci konuğu "Fiziksel İzolasyon Günlerinde Oyunla İyileşmek" temasıyla Toyi kurucu ortağı Elif Atmaca. Bu ilham verici konuşmayı 23 Nisan günü bu linkten dinleyebilirsiniz. Ben canlı yayın için hatırlatıcı bildirimini açtım bile!

Creative Thinking: Techniques and Tools for Success - Imperial College London

Edx

Bu hafta için seçtiğim online eğitim Edx platformunda verilen Creative Thinking eğitimi. Imperial College London tarafından verilen eğitimde sorunları daha iyi çözmek ve fikir üretmek için araç ve teknikleri nasıl uygulayabileceğimiz yer alıyor. Bu kurs katılımcıları yaratıcılığı arttıracak davranış ve teknikleri içeren 'tool-box' ile donatmayı vaad ediyor. Derse kaydolmak için bu linki kullanabilirsiniz. Evden çıkmadığımız bu dönemde yaratıcılığımızı nasıl besleyeceğimizi öğrenmek, "creative block" adı verilen tıkanmaların nasıl üstesinden geleceğimizi öğrenmek istiyorsanız bu ders kaçmaz.

#evdekal diyerek bu haftaki yazımı da bitiriyorum. Etkinlikleri takviminize kaydetmeyi unutmayın. Yayınlamak istediğiniz etkinlikleri editor@tasarlayanlar.com mailimize iletebilirsiniz. Sağlıkla kalın, haftaya yeni yazıda görüşmek üzere.

Öne Çıkanlar

bottom of page