top of page

Evden katılabileceğiniz online etkinlik ve eğitimler 4-8 Mayıs

Bu hafta sizin için seçtiğim evden katılabileceğiniz online etkinlik ve eğitimleri görmek için okumaya devam edin.

Evdeki Yaratıcılar/ Didem Kendik

6 Mayıs Çarşamba, 20.00-20.30

ATÖLYE ve Bigumigu iş birliğinde gerçekleşen, Yeni Yaratıcılar etkinlik serisini evlerimize taşınıyor. Evdeki Yaratıcılar başlığı altında düzenlenen yeni formatta, serinin eski konuklarının evdeki yaratıcılık süreçlerini göreceğiz. 6 Mayıs'taki etkinliğin konuğu bağımsız fotoğrafçı Didem Kendik. Kendik geçtiğimiz hafta sosyal izolasyon sürecini evde yalnız geçiren kişileri fotoğrafladığı "Together Alone" projesini yayınladı. İstanbul merkezli bağımsız fotoğrafçı Didem Kendik, dünyayı fotoğraf hikayeleri olarak algılıyor ve karelerinde gündelik hayattan eforsuz,sahnelere yer veriyor. Evdeki Yaratıcılar serisinin ikinci sohbetini @bigumigu ve @atolye.io ve hesaplarından takip edebilirsiniz.

Creative Mornings - Morning Coffee Ep. 6 w/ Veronica

8 Mayıs Çarşamba, 09.00-10.00 EEST

Creative Mornings de etkinliklerini online platformlara taşıyanlardan. Creative Mornings'in bu etkinliğinde storyteller, bağış kampanyacısı Veronica'yı dinliyoruz. Veronica Halka İlişkiler ve Oyunculuk bölümlerinden mezun olduktan sonra çeşitli projelerde çalışmış. 910 km Kuzey İspanya boyunca 75 gün toplam 910 km yürüdüğü kampanyası 2017'de People for People Gala tarafından en iyi bağış kamyanyası seçilmiş. Ben Creative Mornings'in online etkinliklerine katılmayı, dünyanın farklı yerlerinden insanlarla buluşup ilham almayı çok seviyorum. Aslında etkinliğin konsepti sabah saatlerinde yaratıcıların hikayelerini dinleyerek güne başlamak; saat farkı dolayısıyla biz akşamüstü kahvemizi yudumlarken yaratıcıların sohbetlerini dinliyoruz. Ben 8 Mayıs'taki etkinliğe kaydımı yaptım bile. Etkinliği keşfetmek ve kayıt olmak için bu linki kullanabilirsiniz.

Akbank Sanat Konserleri - Serdar Ateşer

8 Mayıs 2020 Cuma 20:00

Akbank Sanat, kültür sanat etkinliklerini dijital platformlarda sanatseverlerle buluşturuyor. Bu süreçte değişimine, dijitalleşmesine tanık olduğumuz şeylerden biri de konserler. 8 Mayıs Cuma akşamı biraz rahatlamak ve kulaklarınızı Serdar Ateşer'in notalarıyla doldurmak isterseniz bu konseri kaçırmayın. Konser Akbank Sanat'ın instagram hesabından canlı yayınlanacak.

Drawing Club - Sulu Boya 103

13 Mayıs Çarşamba, 21.30-23.00

Geçtiğimiz haftalarda sizlerle buluşup beraber üreteceğimiz, çizeceğimiz etkinliğimiz Drawing Club'ın müjdesini vermiştik. Bir önceki Drawing Club buluşmasını kaçırdıysanız üzülmeyin, çünkü buluşmalar devam ediyor. Daha önce hiç Drawing Club'a katılmadıysanız 13 Mayıs'taki online workshopa davetlisiniz! 13 Mayıs Çarşamba günü tekrar hep beraber buluşup, Ice Lettering kurucusu kaligrafileri ve illüstrasyonları ile tanıdığımız Cemre Engüdar yürütücülüğünde sulu boya tekniklerini öğreniyoruz. Bu buluşmada belirlenen figürlerle kompozisyon oluşturmayı öğreneceğiz. Evlerimizde geçirdiğimiz bu baharı illüstrayonlarla renklendirmek istiyorsanız bu linkten hemen bilet alabilirsiniz!

Öne Çıkanlar

bottom of page