top of page

Bu Haftanın Öğrenci Projeleri

Geçtiğimiz hafta okul projelerini yayınlayacağımız bir seriye başlayacağımızın haberini vermiştik. Ürün tasarımı, mimari, grafik tasarım, illüstrasyon gibi çeşitli alanlardan çeşitli okul projeleri içeren çokça mail aldık. İlk üçlememizde gelen afiş ve poster tasarımlarından bir seçkiye yer verdik.

Canyağız Gülsevim - 10. Belgesel Film Günleri Afişi

Canyağız, bu yılki konusu basın, ifade ve düşünce özgürlüğü olan 10. Belgesel Film Günleri afiş yarışması için sorgulayan ve kamera lensiyle ifade arasında direkt bir bağlantı kurmak istemiş. Tasarladığı afiş mansiyon ödülüne layık görülmüş.

__

Dila Çilez - Gaspar Noe Filmleri Poster serisi

Gaspar Noe filmlerinin içine saykodelik acılarla yerleştirdiği gönderme ve eleştirilerini göstermeyi tercih ediyor. Dila da tasarladığı posterler için aynı yolu kullanmayı tercih etmiş. Posterlerdeki geri akış, birbirinin içine girmiş yazılar, bulanık görüntüler yönetmenin tarzına bir atıf. Olanı olduğu gibi olduğu yerde göstermek Gaspar Noe için mümkün olmadığı için ilk bakışta her şeyi anlatan posterler yapmak yerine biraz baş döndürmeyi tercih etmiş. Irreversıble filminin posterini filmin çekiliş tarzına uygun bir şekilde tasarlayıp zihinde ters akış tekniğini yansıtmayı hedeflenmiş. Climax ve Enter The Void posterleri y