top of page

Üçte Üç x Öğrenci Projeleri

Haftalık Üçte Üç x Öğrenci Projeleri'nde bu haftanın seçkisinde Elif Turan, Canyağız Gülsevim ve Esin Güler'in projelerine yer veriyoruz. Grafik tasarım öğrencilerinin tasarımlarını görmek için okumaya devam edin.

Canyağız Gülsevim - Nasrettin Hoca Kitap İllüstrasyonu

Kitap İllüstrasyonu projesi kapsamında öğrencilerden Nasrettin hocanın bir hikayesini seçmesi ve üç tam sayfalık bir çocuk kitabı illüstrasyonu yapması istenmiş. Devamında "zaman", "kocaman" ve "yasak" kavramları verilerek hikayeyi devam ettirmeleri istenmiş. Can, klasik bir hikayeyi farklı, alışılmadık ve düşündürücü dokular kullanarak işlemeyi tercih etmiş.

__

Esin Güler - Canavar Aşıklar Pul Tasarımı

"Günümüzde birbirine mektup yollayan iki aşık görmek oldukça zordur. Bu günlerde birbirine mektup yollamak için çılgınca romantik olmak, delice sevmek lazım. Günümüzde pullar; ülkelerin kültürel, politik, turistik tanıtımını yapan bir unsur. Neden biraz da duyguları anlatmasın?" diyerek anlatıyor Esin projesini bize. Canavar Aşıklar temasını oluşturan düşüncenin altında bir aşk yatıyor. Aşıklar, oluşturdukları harflerle bir duygu durumunu veya bir fiil halini yansıtıyor.

__

Elif Turan - Caz Festivali Afişi

27. İzmir Avrupa Caz Festivali Afiş Yarışması için tasarlandı ve aynı

zamanda sergileme ödülüne layık görüldü. Elif, afişte piyano tuşlarının soyutlaması ve onları saran elleri kullanmış. Eller hem müzisyenleri hem de festivale gelen izleyicileri temsil ediyormuş. Afiş yüzeyine yayılan konfeti desenleri ve renklerin canlılığının nedeni ise genç yaştaki bireyleri de festivale çekmek.

Öne Çıkanlar

bottom of page