top of page

Drawing Club | Modern Kaligrafi

Drawing Club buluşmalarımız devam ediyor. Bu dönemde beraber bir şeyler yapmanın, sosyalleşmenin ve komünitenin öneminin farkındayız. Bu yüzden Drawing Club'ta buluşup hem beraber üretiyor, hem de sosyalleşiyoruz.

Ice Lettering işbirliği ile yürüttüğümüz Modern Kaligrafi Workshopu'nda buluşuyoruz!

Modern Kaligrafi, geleneksel kaligrafinin günümüze uyarlanmış ve kuralların daha esnek olduğu, bazen kuralsızlığın kural olduğu, harflerin ahenkle dans ettiği bir türüdür.

İki dersten oluşacak bu workshop serimizde ilk derste yürütücümüz İlke Cemre Engüdar, divit, divit sapı, divit tutuş açısı gibi kullanılan ekipmanlarla onları nasıl kullanacağımızı açıklayacak. Ardından temel çizgiler ve vuruşlara çalışacağız. İkinci derste ise alfabeye geçiş yaptıktan sonra çalışma kağıdında yer alan harfleri birleştirip istediğimiz bir kelime veya cümleyi yazacağız.

İki online ders olarak gerçekleşecek Modern Kaligrafi buluşmaları 15 Haziran Pazartesi günü saat 20:30'da başlıyor. Modern Kaligrafi tekniklerini öğreneceğimiz buluşmalara davetlisiniz.

Daha önce Drawing Club buluşmalarında beraber temel suluboya teknikleri öğrenerek, çizip boyadık. Biz sizlerle tekrar buluşmak, beraber üretmek için çok heyecanlıyız! Önceki etkinliklerimize göz atmak isterseniz bu linkten keşfedebilirsiniz.

Divitleriniz hazırsa 15 Haziran'da buluşuyoruz!

Tarihler: 15-18 Haziran 2020, 20:30

Eğitmen: İlke Cemre Engüdar

Gereken Malzemeler: Divit Sapı

Hat Mürekkebi

Kaligrafi Ucu Steno No: 361

Kağıt

Kağıt Havlu

Malzemeleriniz yok diye endişeleniyorsanız eğitmenimizin önerdiği linklerden sipariş verebilirsiniz ya da kaligrafi seti dahil olan etkinliğe kaydolabilirsiniz.

Etkinliğe kommunity sayfamız aracılığıla hemen bilet alabilirsiniz.