top of page

Lucerne Sanat ve Tasarım Okulu öğrencilerinden sıradışı mücevher tasarımları

Lucerne Sanat ve Tasarım Okulu öğrencileri Virtual Design Festival okul şovunda sıradışı mücevher tasarımları sergiledi.

Sergilenen üç koleksiyon, öğrencilerin XS Mücevherat bölümünün bir parçası olarak oluşturuldu. XS hem küçük boyut hem de "temel olarak insan vücudu ile ilgili benzersiz ürünler tasarlamaya ve yaratmaya yeni bir yaklaşım" anlamına geliyor. Bunun yanı sıra Lucerne Sanat ve Tasarım Okulu’nun ürün tasarımı bölümündeki iki dersten öğrencilerin oluşturduğu çalışmalar da göze çarpıyor. Lucerne'nin Tekstil Tasarımı öğrencilerinden disiplinde bulunan zanaat ve mirası barındırırken, Nesne Tasarımı öğrencisi de ırkçılık, engellilere yönelik ayrımcılık gibi sosyal meseleleri ele alıyor.

"Samimi ya da yaratıcı fark etmeksizin , XS Kuyumculuk öğrencileri çağdaş tasarımlar tasarlar ve insanlardan, insanlar için, somut, fiziksel ve gerçek sanatsal konseptler geliştirir. Gelenekleri yansıtır ve yeni gelenekler oluşturur. XS performans, mücevher hareket kültürüdür. Sanal Tasarım Festivali çerçevesinde, Lucerne Sanat ve Tasarım Okulu, Covid-19'a bağlı XS Mücevherat, Tekstil Tasarımı ve Nesne Tasarımı bölümlerinden toplam 22 proje sunmaktan gurur duyuyor. "Mezunlarımızı başarılı derece çalışmalarından ötürü tebrik ediyoruz, gelecekteki başarılarının devamını diliyoruz ve dünya çapındaki ziyaretçilerden Sanal Tasarım Festivali'ne çok sayıda yapıcı geri bildirim almalarını umuyoruz.

Sergi hslu.ch/wwwerkschau linkinde sanal ziyaret edilebilir. 18 Eylül'den itibaren de Sanat ve Tasarım Okulu'nda şahsen görülebilir.

Dessus et Dessous - Megan Kelso

Malzemeler: ipek, laminat ve elastik

Bu koleksiyon meme kanserinden muzdarip kadınlara yönelik. Kadınlar kimlik belirleyici bir vücut kısmının kaybı ile karşı karşıya kalabilir. Bu da kendi kırılganlıkları ve kadınlıkları hakkında derin soruları tetikleyebiliyor. Eğitimli bir terzi ustası olarak kadın bedenini anlıyorum ve bir mücevher üreticisi olarak, bedensel süslemelerin gücünün farkında olduğunu belirten Kelso, tasarımında kullanıcının kendi beden imajına yaratıcı ve kendine güvenen bir yaklaşımı kolaylaştırıyor.

Doux Leurre - Pauline Müller

Malzemeler: metal ve inciler

Doux Leurre mücevherat koleksiyonu hem kullanıcılar hem de izleyiciler için yoğun bedensel ve görsel deneyimler vaat ediyor. Yüzlerinde değişim yaşayan bireyler, değişmiş görünümlerini deneyimliyor. Leurre bu çalışma ile tüm kültürlerden bireylerin bedensel veya yüz modifikasyonlarına özenli uygulamalarına eğlenceli ama eleştirel bir keşif yaratmayı umuyor. Tasarımı ile eksantriklik ve absürtlük arasındaki sınırların ne kadar akışkan olabileceğini deneyimlememizi sağlıyor.

Do You See Me Hearing You? - Sophie Mia Willener

Malzemeler: bronz ve pirinç döküm

Günümüzde işitme cihazları endüstri tarafından mümkün olduğunca gizli olacak ve zar zor fark edilecek şekilde tasarlanıyor. Bu projenin amacı, daha göze çarpan bir hale getirmek ve görsel olarak yüksek işitme cihazları tasarlamak. 19. yüzyıldaki kulak trompetlerinden ilham alan tasarım, dinleme cihazlarını dikkat çekici bir şekilde canlandırıyor. Çeşitli eklentiler ile işitme cihazı kullanıcıları için bir 'dinleme mücevheri' haline geliyor.

Öne Çıkanlar