top of page

Drawing Club'ta Modern Kaligrafi öğrenmeye devam ediyoruz!

Ice Lettering işbirliği ile yürüttüğümüz Modern Kaligrafi Workshopları Temmuz'da da devam ediyor!

Drawing Club buluşmalarımız devam ediyor. Bu dönemde beraber bir şeyler yapmanın, sosyalleşmenin ve komünitenin öneminin farkındayız.

Modern Kaligrafi, geleneksel kaligrafinin günümüze uyarlanmış ve kuralların daha esnek olduğu, bazen kuralsızlığın kural olduğu, harflerin ahenkle dans ettiği bir türüdür.

2 dersten oluşacak bu workshop serimizde ilk derste yürütücümüz İlke Cemre Engüdar, divit, divit sapı, divit tutuş açısı gibi kullanılan ekipmanlarla onları nasıl kullanacağımızı açıklayacak. Ardından temel çizgiler ve vuruşlara çalışacağız. İkinci derste ise alfabeye geçiş yaptıktan sonra çalışma kağıdında yer alan harfleri birleştirip istediğimiz bir kelime veya cümleyi yazacağız.

Etkinliğe hemen kaydolmak için tıklayın!

Geçen ayki Drawing Club buluşmamızda ilk olarak eğitmenimizin hazırladığı şablonda temel çizgiler ve vuruşlara çalıştık. Ardından alfabeye geçip, kelime ve cümlelerimizi modern kaligrafi ile yazdık.

"Ben bu kadar hızlı modern kaligrafinin temellerini öğrendiğime ve istediğim kelimeyi yazabilmeme çok şaşırdım. Çok güzel ve verimli bir dersti! "

Divitleriniz hazırsa, 25 Temmuz'da buluşuyoruz!

Tarihler: 25-26 Temmuz 2020, 20:30-22:00

Eğitmen: İlke Cemre Engüdar

Gereken Malzemeler: Divit Sapı

Hat Mürekkebi

Kaligrafi Ucu Steno No: 361

120 -200 gr Kağıt

Kağıt Havlu

Malzemeleriniz yok diye endişeleniyorsanız eğitmenimizin önerdiği linklerden sipariş verebilirsiniz.

Şimdi Bilet Al!

Eğitmen Hakkında:

Ice Lettering - İlke Cemre Engüdar Ice Lettering kurucusu olan İlke Cemre Engüdar, çocukluğundan beri ilgili olduğu suluboya illüstrasyon ve yazı sanatını profesyonelliğe dökmeye üniversite yıllarında başladı.Haziran 2019‘da Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünü tamamladıktan sonra kaligrafi ve illüstrasyonlar yaparak hazırladığı tasarımlarıyla evleri süslemeye devam etti ve bu alanda çeşitli seviyelerde workshoplar vermeye başladı.

Öne Çıkanlar

bottom of page