top of page

Katie Gillies’in Terrazzoları

Katie Gillies, İngiltere, Nottingham'dan terrazzo ürün tasarımcısı. Stüdyosunu ailesinin garajından kuran Katie, 2015 yılında tasarımlarını hayata geçirmeye başladı. Müşterileri için hem kişisel tasarım projeleri hem de kendi tasarımlarını sunmaya başladı. 2017’den beri Nottingham şehir merkezindeki stüdyosunda tasarımlarına hayat veriyor.

Katie’nin tasarım ideolojisinde sürdürebilirliği dikkatte alan malzemeler yer alıyor. Her bir parçanın kökenine inerek nasıl yapılacağına odaklanan tasarımcı, sadece içinde bulunduğumuz gezegeni korumak için değil aynı zamanda daha anlamlı ürünler yaratmak için tasarımlarına farklı bakış açılarından odaklanıyor.

Tasarımcı Gillies, renkli terrazzo yüzeylerini ve ürünlerini oluşturmak için uzman olduğu akrilik ve reçine bazlı bir malzeme olan Jesmonite'i kullanıyor. Her parçayı özenle elle dökerek oluşturuyor. Böylelikle tamamen benzersiz renkte ve tasarımda ürünler oluşturuyor. Birçok alanda kullanılan terrazzo çalışmalarından ev eşyaları, dekoratif objeler gibi geniş bir alanda tasarımlarını oluşturuyor.

Katie'nin ürettiği her şey el yapımı, ayrıca özel müşteriler için ısmarlama terrazzo tasarım projeleri sunuyor. Katie stüdyosunu kurduğundan beri, terrazzo masa tablaları, mutfak tezgahları ve enstalasyonları da dahil olmak üzere birçok benzersiz parça hazırladı.

Sadece tasarımlarını hayata geçirmek dışında workshoplara da yer veren tasarımcı, ilgisi olan kişilere stüdyosunda veya online dersler vererek tasarımların üretim sürecini terrazzo ile ilgilenenlerle paylaşıyor.

Öne Çıkanlar

bottom of page