top of page

Anton Mikkonen'in Tasarımları

Anton Mikkonen, Londra merkezli bir tasarımcı ve üretici. Anton, tasarımlarını kendi sanat bakış açısıyla birleştiriyor. Dayanıklı ve zamansız parçalar üreten tasarımcı, basit ve işlevsel tasarımlarını hayata geçirip, çarpıcı ürünler ortaya çıkarmayı amaçlıyor. Tasarımlarına deneysellik katan Anton, çeşitli malzeme ve teknikler kullanıyor.

Formuyla dikkat çeken tasarımı Udon Tabure, masif ağaçtan yapılmış. Udon tabure, beş parçadan oluşuyor. Tüm parçalar, eklemler CNC makinesi ile kesilerek yüksek verimle üretiliyor. Tasarımında geleneksel malzeme, masif dişbudak ağacı ve modern üretimin kullanılmasıyla oyun duygusu yaratmayı amaçlamayan tasarımcı, kullandığı formlarla ilgi çekici bir tasarım sunuyor.

Diğer bir tasarımı olan Ripple Büfe ile ahşap malzeme kullanarak bu kez sunduğu birleşim detayları ile dikkat çekici bir tasarım sunuyor. Masif ahşaptan oluşan bir büfe olan Ripple, sahip olduğumuz nesneleri saklama ve gizleme dürtümüzü dikkate alan bir tasarım. Ripple, hafif ve açık tasarımı sayesinde kullanıcıyı daha az eşyaya sahip olmaya ve depolanan nesnelerle barışık olmaya teşvik ediyor. Hafif açık bir vitrin sunan Anton, ahşap çıtaların profili, yan panelin her tarafında hareket etmelerini ve kaymalarını sağlıyor. Çıtalar yan yana geldiğindeyse bir süreklilik duygusu yaratarak tek bir parça hissi veriyor.

Anton Mikkonen, People's Choice Award’da 2019 Wood Awards kazananı aynı zamanda Best New Furniture Design Award, Furniture Maker's Company’de son olarak 2020Pure Talents Contest IMM Cologne Shortlist Nominee yer aldı.

Öne Çıkanlar