top of page

Bounding Spaces | Anna Dienemann

Design Academy Eindhoven mezunu Anna Dienemann, sosyal mesafeyi korumaya yardımcı giyilebilir aksesuarlar tasarladı.

Yaşadığımız pandemi, hayatımızı yeniden şekillendiriyor. Mart ayından beri diğer insanlarla sosyal mesafe adını verdiğimiz belirli bir uzaklıktan iletişim kurmaya dikkat ediyoruz. Tasarımcı Anna’ya göre sosyal mesafe, uzun bir süre daha kamusal alanlarda bir kural olarak kalacak ve uygun şekilde giyinmemiz için bir meydan okuma yaratacak.

Bounding Spaces, sıkıştırılabilir boyutta aksesuarlardan oluşan bir koleksiyon. Koleksiyon, kullanıcının çevresinde bir alan yaratarak yeni normale eğlenceli bir şekilde uyum sağlıyor. Tarzımızı kaybetmeden kişisel alanımıza sahip çıkmamızı sağlayan bir aksesuar serisi olarak tasarlanmış.

Aksesuarlar, tek bir hareketle soyut şekillerin giyilebilir alanlarına açılıyor. Bu aksesuarlar, başkaları çok yaklaştığında anında açılmak için çadırlarda kullanılan açılma tekniğini kullanıyor. Doğal ve canlı tondaki desenlerle kaplı aksesuarlar kullanıcının kişisel alanını çerçeveliyor ve başkalarının uzak durmasını sağlıyor. Risk ortadan kalktığında ise kolayca sıkıştırılıp katlanıyorlar. Böylece kullanıcı Bounding Spaces ile diğer insanlarla olan sosyal mesafesini sağlayıp, korona virüse yakalanma riskini düşürüyor.

Tasarımlarımızla güncel sorunlara çözümler sunabiliyoruz. Anna, koleksiyonu ile pandemi ile birlikte hayatımıza giren sosyal mesafe problemine eğlenceli bir çözüm sunmuş.

Öne Çıkanlar

bottom of page