top of page

WoojModern zanaatkarların üç boyutlu programları ustaca kullanan, materyal denemeleri yapan, yeni teknoloji üretim yöntemlerine adapte olan bireyler olduğu fikri hep aklımda. Zaman içinde toplumda zanaatkar kelimesinin anlamı da dönüşecek gibi duruyor. Her materyal konuştuğumuzda konusunda usta yeni bir zanaatkardan ve zanaat atölyesinden bahsediyormuşuz gibi hissediyorum. Bu hafta size anlatmak istediğim zanaat atölyesi/tasarımcı Brooklyn bazlı Wooj.


Wooj stüdyosu, kaliteli tasarımların ve ürünlerin düşük bütçeli üretimlerle, kötü iş şartları yaratılmadan üretebileceği inancıyla kurulmuş. Brooklyn'deki stüdyolarında birçok üç boyutlu yazıcıyı bir araya getirerek kurdukları biri atölyeleri Wooj tasarım stüdyosunu emeline ulaşmalarını sağlamış.


Tabii Wooj’un zanaatkarlığı sadece sahip oldukları üretim hattına bağlı değil. Bio materyallerle ürettikleri tasarımları için özel bir form ve strüktür geliştirmişler. Yarı geçirgen materyali adeta örerek oluşturdukları strüktür tasarımcıların özenle tasarladıkları dalgalı bir form tasarlamışlar. Kullandıkları form ve teknikle kısa zamanda popüler hale gelen Wooj stüdyoyu yakın zamanda zanaatkarlıklarıyla sık sık duyacağız gibi gözüküyor.

Etiketler:

Öne Çıkanlar

bottom of page