top of page

C37'nin yeni materyal tasarımı Magma 04

​C37, Latin Amerika’da alternatif materyaller üretmek ve geliştirmek için kurulmuş ilk stüdyo. 2014 yılında Carolina Cantú Sepulveda ve Valeria Loera tarafından kurulan Meksika bazlı stüdyo, materyallerin sınırlarını zorlayarak yeni üretim metodları keşfetmeyi amaçlıyor.Bu yetenekli stüdyonun geliştirdiği ilk materyalleri ise ; Magma 04.

Magma 04.

Yarı akışkan bir özelliğe sahip olan taş, doku ve bazalt ile son derece fazla benzerlik gösteriyor olsa bile sahip olduğu akışkanlık ; yepyeni form ve fonksiyon alternatifleri sunuyor. Şimdiden varyasyonları üretilmeye başlamış olunan Magma 04 doğal kavramını ve bazalt bazlı ürünlerde bir inovasyon yaratmaya hazır.

C37 Stüdyo, materyal geliştirmenin yanı sıra, bu materyallerin kullanıldığı yeni ürünler üzerine çalışıyor. Absolute Vodka , MUMEDI ile çalışan genç tasarım stüdyosu geliştirdiği yeni eşsiz materyalleri ile markalara özel ürünler geliştiriyor ve üretiyor.

"Araştırma ve geliştirme tasarım ve üretim perspektifinde en önemli nokta degil, önem verilecek yegane nokta olmalıdır."

C37'nin kurucularından Carolina Cantú