top of page

C37'nin yeni materyal tasarımı Magma 04

​C37, Latin Amerika’da alternatif materyaller üretmek ve geliştirmek için kurulmuş ilk stüdyo. 2014 yılında Carolina Cantú Sepulveda ve Valeria Loera tarafından kurulan Meksika bazlı stüdyo, materyallerin sınırlarını zorlayarak yeni üretim metodları keşfetmeyi amaçlıyor.Bu yetenekli stüdyonun geliştirdiği ilk materyalleri ise ; Magma 04.

Magma 04.

Yarı akışkan bir özelliğe sahip olan taş, doku ve bazalt ile son derece fazla benzerlik gösteriyor olsa bile sahip olduğu akışkanlık ; yepyeni form ve fonksiyon alternatifleri sunuyor. Şimdiden varyasyonları üretilmeye başlamış olunan Magma 04 doğal kavramını ve bazalt bazlı ürünlerde bir inovasyon yaratmaya hazır.

C37 Stüdyo, materyal geliştirmenin yanı sıra, bu materyallerin kullanıldığı yeni ürünler üzerine çalışıyor. Absolute Vodka , MUMEDI ile çalışan genç tasarım stüdyosu geliştirdiği yeni eşsiz materyalleri ile markalara özel ürünler geliştiriyor ve üretiyor.

"Araştırma ve geliştirme tasarım ve üretim perspektifinde en önemli nokta degil, önem verilecek yegane nokta olmalıdır."

C37'nin kurucularından Carolina Cantú

Magma 04, bazalt taşının tüm özelliklerini taşırken ondan %20 daha hafif oluşu, kırılmadan daha ince formlarda kullanılmasını sağlıyor. Dekoratif ürünler, yer döşemeleri, aksesuarlar ve aydınlatma elemanları gibi birçok alanda kullanılabiliyor.

Heterojen ve %77 natural minarelerden oluşan bu malzemenin ayırt edici farkılarından en önemlisi ise kalıba dökülebildiği için doğal taşları işleme yöntemleriyle ulaşılamayan organic ve kompleks doku ve şekillere ulaşılabilmesi.

Seramik, metal ve polimerlerle uyumlu Magma 04, aynı zamanda doğal taştan daha elastik olduğu için daha dayanıklı bir materyal. Taş oymacılığına göre işlenmesi ve kalıpla üretilmesi kolay olan Magma04 üretim sürecinide gözle görülür seviyede hızlandırıyor. Dayanıklılığı sayesinde sonradan işleme yöntemleri olan su jeti ve laser kazıma ve kesim işlemleride uygulanabiliyor. Magma 04'ün rahat işlenebilirliği sayesinde mimariden, otomotive ve aksesuarlara birçok alanda kullanılabiliyor.

Hafifliği ve işlenebilirliğinin yanı sıra Magma 04 projeye ve kullanım ihtiyacına göre renk, por oranı, hafiflik ve yüzey kalitesi alanlarında kişiselleştirilebiliyor.

www.c37.mx

Etiketler:

Öne Çıkanlar

bottom of page