top of page

Dayanışma Mimarlığı Sergisi


İlk olarak 2017 Ocak ayında TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Sergi Salonu’nda gerçekleşen Dayanışma Mimarlığı sergisi, Diyarbakır ve İzmir’den sonra Adana’da.

Günümüz mimarlık dünyası içerisinde belirgin bir çizgi oluşturacağı şimdiden görülebilen bir damarı temsil eden yedi farklı mimarlık grubunun çalışmalarını biraraya getiren sergi, çeşitli konferans ve panellere katılarak yeni mimarlık arayışlarına devam ediyor.

7 Mayıs’ta sergilenen grupların katılımıyla gerçekleşecek olan "Mekansal Mücadele, Mimarlık ve Güncel Arayışlar" adlı panel, Mimarlar Odası İstanbul ve Adana Şubeler ortak etkinliği olarak Çukurova Üniversitesi’nde ziyaret edilebilir. Dayanışma Mimarlığı Sergisi 7-11 Mayıs tarihleri arasındaysa Adana Mimarlar Odası’nda sergilenmeye devam edecek.

Ülkemizde birçok ili ziyaret eden Dayanışma Mimarlığı sergisi, 31 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasındaysa Atina Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşecek olan Urban Struggles in the Mediterranean Cities: The right to the city and the common space Unconference’da da yer alacak.

Sergiye Katılan Gruplar:

Başka bir Atölye, Düzce Umut Atölyesi, Herkes için Mimarlık, Kuzguncuk Bostanı İyileştirme ve Koruma Projesi, Mimar Meclisi, Plankton Project, Tarihi Yedikule Bostanları Koruma Girişimi

Etiketler: