Form&Seek Genç Yetenekleri Bir Araya Getiriyor!

Form&Seek; 2013 yılında Bilge Nur Saltık, Golnar Roshan ve Ruben de la Rive Box tarafından kurulan, dünyanın birçok yerinden genç tasarımcıların bir araya geldiği, ürettiği ve sergilediği bir tasarım kolektifi. Birleştikleri ortak nokta, tasarlanan objelerin onlar için birer iletişim aracı olması.

"Genç tasarımcıları harekete geçirmek ve onların tasarım sahnesinde güçlü birer yer edinmelerini istiyoruz."

Crystal Ayna , Isaac Monte

Touch Bowls, Marija Puipate

Form&Seek; Royal College of Art Design Products yüksek lisans programından mezun dokuz sınıf arkadaşının 2013 yılında, İstanbul Design Week’te bir sergi açmasıyla başladı. 2013 yılından bugüne dokuz sergiye imza attı; on beş ülkeden doksan tasarımcıyla çalıştı. Büyümeye devam eden tasarım kolektifi, yaratıcılığın ülke sınırlarını tanımadığı ve birlikten kuvvet doğacağı inancıyla yoluna devam ediyor.

Bir diğer çıkış noktasını, genç tasarımcıları dünyanın önemli yayın organları ve markalarıyla tanıştıracak bir platforma duyulan ihtiyaç oluşturmuş. Tasarımcılar bir araya gelerek, bireysel olarak karşılamakta zorlanacakları sergilere katılabiliyor ve dünya tasarım sahnesinde kendilerini gösterebiliyorlar. Tasarımcıların satış kanallarıyla iletişimini kolaylaştırmak da hedefleri arasında. Tüm bunların yanı sıra; işleri belli bir tema altında sergileyen Form&Seek; bu birlikteliğin oluşturduğu kompozisyonun her bir öğenin anlatımını daha da güçlendirdiğini düşünüyor.

Ripple Espresso Fincanları, Bilge Nur Saltık - Hues Mutfak Tekstili, Rive Roshan

OP-vase, Bilge Nur Saltık

Ekip bu sene ilk defa bir marka olarak kendi koleksiyonunu oluşturdu. "Globally Local", uluslararası ama yerel, koleksiyon teması; aynı zamanda Form&Seek'in yapısını da özetler nitelikte.

Zipper yastık, Rive Roshan - Optical Halı, Begüm Cana Özgür - Alchemist Kahve Sehpası, Woojai Lee - Touch Bowls, Marija Puipate

Form&Seek, Türkiye'den; Begüm Cana Özgür, Day-Studio, Şule Koç, Rezzan Hasoğlu, Ceren Dabağ ve CNVS design gibi tasarımcılarla çalıştı ve yeni yetenekleri takip etmeye devam ediyor.

Geçmiş sergiler ve yeni koleksiyon için internet sitelerini inceleyebilirsiniz.

Öne Çıkanlar