Geri Dönüştürülmüş Plastik Şişelerden Yüzme Simidi

Dünya Sağlık Örgütü, düşük gelirli bölgelerdeki çocukların için bir çalışma yürütüyor. Çalışma, o bölgedeki çocukların yüzmeyi öğrenmelerine yardımcı olma amaçlı olarak oluşturuluyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün öncülük ettiği Saviour, yüzme öğrenme yaşındaki çocuklar için üretilmeyi amaçlayan oldukça etkili ve düşük maliyetli eğitim araçları tasarlamayı amaçlıyor.Tasarımcıları Chih-Shan Huang ve Wan-Ju Wu olan Saviour, yüzme ekipmanını oluşturmaya yardımcı olan, birbirlerine kenetlenen tüplerden oluşan modüler bir sistem. Tüpler kendiliğinden yüzmek yerine ürünün genel olarak suda kalmasına yardımcı olmak için gövdenin etrafına birden çok plastik şişe takmayı sağlıyor. Tangle oyuncağına benzeyen Saviour‘ın gövdesi farklı şekiller oluşturarak birden çok alternatif sunuyor.


Ürün U şeklinde bir eğitim aparatı oluşturmak için bir araya getirebiliyor veya parçaları birleştirerek çocukların tüp olarak kullanabileceği O şeklinde dönüştürülebiliyor.Saviour düşük maliyetli ve geri dönüşüm plastik malzemelerden oluşuyor. Günümüzde atıkların dönüştürülmesine yardımcı olarak da plastik şişeleri kullanıyor. Aynı zamanda bireysel modülleri isteğe bağlı olarak kolayca 3D olarak yazdırılabilir.


Plastik şişelerin hasar gördüğünde kolayca başka bir şişeyle değiştirilebiliyor, böylece kullanıcıya pratik çözüm sunarak ürünün hızlı şekilde onarılmasına olanak sağlıyor. Ayrıca, Saviour’ın üzerinde kullanılan renkli bantlar ürünün görünürlüğünü arttırmaya yardımcı oluyor ve onu belli bir mesafeden yüzerken kolayca görmenizi sağlıyor.


Saviour Modüler Yüzme Seti, 2020 Golden Pin Design Award ödülünün sahibi oldu.


Öne Çıkanlar