top of page

Paşabahçe | Omnia Su


Paşabahçe bu sene ikincisini düzenlediği OMNIA koleksiyonuna ‘Su’ teması altında oluşturduğu yeni koleksiyon ile devam ediyor. SCMP Design Office, Bilge Nur Saltık ve Berk İlhan gibi genç yeteneklere yer veren koleksiyon Sezgin Aksu, Mario Trimarchi gibi dünyaca ünlü tasarımcılar da dahil olmak üzere 15 tasarımcıdan oluşuyor.

‘Su’ konsepti altında hayat veren suyun, akışkanlığını, durgunluğunu, rengini ve dokusunu betimleyen koleksiyon, camla olguları illüstre ediyor. Koleksiyonda sıcak üfleme, döküm ve soğuk işleme gibi yöntemler kullanan tasarımcılar aynı zamanda mantar ve metal gibi başka materyallerle de camı kombine etmişler.

Paşabahçe'nin, DenizTemiz Derneği/ TURMEPA ile yaptığı iş birliğiyle derneğin başlattığı ‘Deniz varsa, hayat var’ projesine Omnia Su projesenın geliri ile destek olacak. Bu kapsamda Omnia Su Koleksiyonu’ndan satın alınacak her ürün için derneğe bağışta bulunulacak. Bu bağışla, denizde yaşayan bitki ve hayvanların yaşamsal faaliyetlerini yavaşlatan yaklaşık 200 bin litre siyah suyun denizlere karışmasını önleme çalışmalarına destek verilecek.

Zorlu Center’daki Paşabahçe mağazasında sergilenen Omnia Su koleksiyonu , mağazanın online satış mağazasında da bulunabilir. Koleksiyon yakında tüm Paşabahçe mağazalarında yerini alacak.

Tasarımcılar; Aksu /Suardi Design, Berk İlhan, Bilge Nur Saltık, Defne Koz, Hazal Balasar, ilio, Mario Trimarchi, Matthieu Girel, Mu.Ca Studio, Öznur Çömlek, SCMP Design Studio, Seda Tunca, Sena Solmaz, Sinan Altun, Terkel Skou Steffensen

Etiketler:

Öne Çıkanlar