top of page

senstudio I The Sun

Tasarımda tatlı ve birden fazla fonksiyonellik sunan The Sun...


Bu hafta Tasarlayanlar ekibinden Sedef Şen olarak tasarımda birden fazla işlevselliği sunmayı amaçladığım senstudio ile renkli ve eğlenceli formlarla, oluşturduğum koleksiyonumun ilk parçası olan The Sun’ı şeker gibi tasarımlar altında inceleyelim.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü'nden mezun olduktan sonra Milano'da Domus Academy'de İç Mekan Tasarımı okudum. Ted_Milano’da kısa süreli deneyim kazandım ve mezun olduktan hemen sonra 2019 yılında Tasarlayanlar ekibine dahil oldum. Aynı zamanda, 2019’un ortalarından başlayarak ve 2020 yılı ile beraber tasarımlarım üzerinde çalışmalarımı sürdürdüm. Pandeminin süreci uzatmasıyla 2021 yılında senstudio’yu kurdum.


Koleksiyonumun ilk ürünü olan The Sun, bir yolculuğu anlatan ışık deneyimi sunar. Ruhu besleyen doğadan ilham alır ve doğal ışığa atıfta bulunur. The Sun, gün doğumu ve gün batımını simgelemektedir. Işığın hayatımızda pek çok yeri olduğundan, The Sun lambası çok sayıda işlevsellik sunar. Aydınlatma olmasının yanı sıra dekoratif bir obje olup vazo olarak da kullanılabilir. Malzeme olarak üfleme cam ve sıvama pirinç kullandığım tasarımın her bir parçası ayrı ayı el işçiliği ile üretilir. The Sun ürünü sadece kullanıcılara ışık vermekle kalmaz, aynı zamanda tüm canlıların ışıkla canlanmasına ve herkesin kendi ışık ruhunu bulmasını istediği gerçeğine de değinir.


Şuan da dijital olarak Isola Design District’le Milano Tasarım Haftası’nda yer alan tasarımım The Sun, tekrar bir ertelenmenin olmadığı sürece 5-10 Eylül 2021 tarihlerinde Milano’da sizlerle buluşacak.

Öne Çıkanlar